آموزش تعمیر باتری لپ تاپ

تعمیرات باطری لپ تاپ

آموزش تعمیر باتری لپ تاپ

در این آموزش تعمیر باتری لپ تاپ hp، ما می خواهیم سلول های مرده را در باتری لپ تاپ شناسایی کنیم و آنها را جایگزین کنیم.

توصیه ما این است که برای تعمیر باتری لپ تاپ و تعویض باتری لپ تاپ با نمایندگی رسمی تعمیرات باتری لپ تاپ در تهران تماس بگیرید:

تعمیرات تخصصی هارد - لپ تاپ - پرینتر
تعمیرات تخصصی هارد – لپ تاپ – پرینتر

قیمت باطری لپ تاپ

مراقب باشید – این آموزش تعمیر باتری لپ تاپ به طور کامل تجربی است، سلول های لیتیوم یون امکان آتش سوزی / انفجار / سوختگی و خطرات زیادی بهمراه دارد این راهنمایی فقط برای آموزش است و نباید بدون تدابیر ایمنی انجام شود. به یاد داشته باشید تعمیر باتری لپ تاپ همیشه کاری بسیار دشوار و تقریبا غیر ممکن است بنابراین شرایط ایمنی مناسب را در نظر بگیرید و در محیط مناسب کار کنید.

 

روشن نشدن لپ تاپ لنوو

تعمیرات لپ تاپ

شوک دادن به باتری لپ تاپ

نمایندگی انحصاری لپ تاپ لنوو lenovo 

نمایندگی رسمی تعمیرات لپ تاپ لنوو

ویندوز لپ تاپ Lenovo بالا نمی آید

خدمات پس از فروش اچ پی

lenovo خدمات پس از فروش 

تعمیر باتری لپ تاپ
تعمیر باتری لپ تاپ

مرحله 1 تعمیر باتری لپ تاپ

شناسایی سلول های مرده

بسته باتری با قرار دادن سلول های فردی به صورت موازی / سری کار می کند. هر سلول دارای یک ولتاژ / ظرفیت اسمی است و آنها با هم بسته می شوند تا کل بسته باتری آن ولتاژ / ظرفیت را ارائه دهند.

در اینجا ما یک باتری 3s2p داریم. این به این معنی است که شما 3 بلوک متصل سریال در 2 سلول موازی دارید.

قطب سمت چپ مرده به نظر می رسد، سلول ها یک ولتاژ پایدار را بر روی مولتی متر من می گذارند.

2 بلوک دیگر نشان می دهد ~ 3.6 وات است که به این معنی است که آنها هنوز زنده هستند، عالی!

من یک سلول منفرد از 2 بلوک کار را برای یک دلیل خوب آزمایش نکرده ام. این بسته باطری برای چند ماه ذخیره شده است، اگر تنها یک سلول در بلوک مرده بود، دیگر (خوب) در آن تخلیه می شود تا زمانی که آن نیز می میرد که چیزی است که باید در بلوک مرده اتفاق می افتد.

تعمیر باتری لپ تاپ
تعمیر باتری لپ تاپ

مرحله 2 جایگزینی سلول های مرده تعمیر باتری لپ تاپ
در اینجا من 2 قطعه 18650 سلول تشکیل یک بسته باتری دیگر مرده است. آنها هنوز شارژ شده اند، اما من ترس ندارم که باتری الکترونیک سطوح شارژ را بعدا تعادل می دهد.

پس از این مرحله تعمیر باتری لپ تاپ، دوباره بسته بندی کنید و همه چیز باید خوب باشد.

به یاد داشته باشید که تعمیر باتری لپ تاپ یک تعمیر با کثیف کاری و مواد غیر بهداشتی همراه است و شما باید بسته باطری تعمیر شده را در شرایط کاملا SAFE انجام دهید.

تعمیرات لپ تاپ دل
تعمیرات لپ تاپ دل

نحوه بازگرداندن یک باتری لپ تاپ مرده

باتری های لپ تاپ قطعات گران قیمت هستند، بنابراین اگر شما یک لپ تاپ قدیمی دارید که هنوز هم خوب کار می کند، چه کسی می خواهد 100 دلار برای جایگزینی باتری نو هزینه کند ؟! خوشبختانه، راه های زیادی وجود دارد، برخی تکنیک های جالب و عجیب و غریب هست که مردم آزمای ش کرده اند تا بازگرداندن باتری های باطری در لپ تاپ ها.

 نحوه تعمیر لپ تاپ باتری

پیدا کردن چالش ها و محدودیت های تعمیرات باتری لپ تاپ

اکثر باتری های لپ تاپ هوشمند هستند و شامل “باتری شیمیایی” است که توسط “باتری دیجیتال” مدیریت می شود. یک پروتکل مشترک سیستم اتوبوس سیستم است که به عنوان SMBus شناخته می شود.

باتری SMBus معمولی دارای پنج یا بیشتر اتصالات باتری است که شامل پایانه های باتری مثبت و منفی، ترمیستور، ساعت و داده است. اتصالات اغلب بدون علامت هستند؛ با این حال، مثبت و منفی معمولا در لبه های بیرونی اتصال قرار می گیرند و تماس های داخلی ساعت و داده ها را در بر می گیرد. (سیستم یک سیم ترکیبی از ساعت و اطلاعات است.) به دلایل ایمنی، سیم ترمیناتور جداگانه به خارج منتقل می شود. شکل 1 باتری با شش اتصالات نشان می دهد.

تعمیر باتری لپ تاپ
تعمیر باتری لپ تاپ

اتصال ترمینال باتری معمولی لپ تاپ

شکل 1: اتصال ترمینال یک باتری معمولی لپ تاپ

پایانه های مثبت و منفی معمولا در خارج قرار می گیرند؛ هیچ تضمینی برای تنظیم سایر مخاطبین وجود ندارد.

بعضی از باتری ها دارای سوئیچ حالت جامد است که به طور معمول در حالت خاموش است و هیچ ولتاژ در پایانه های باتری وجود ندارد. اتصال ترمینال سوئیچ به زمین و یا کشیدن آن اغلب باتری را روشن می کند. اگر این کار نمی کند، بسته ممکن است نیاز به کد فعال سازی داشته باشد. تولید کنندگان باتری این کدهای اختصاصی را یک راز محرمانه نگه می دارند که حتی پرسنل خدمات نیز دسترسی ندارند.

از ولتیمتر برای قرار دادن پایانه های باتری مثبت و منفی و ایجاد قطبیت استفاده کنید. اگر ولتاژ وجود نداشته باشد، سوئیچ حالت جامد ممکن است در حالت خاموش باشد و نیاز به فعال شدن دارد. ولتمتر را به ترمینال های بیرونی وصل کنید، یک مقاومت 100 وات را بچرخانید (مقادیر دیگر نیز ممکن است کار کند)، یک انتها را به زمین متصل کنید و با هر انتهای دیگر، هنگام تماشای ولت متر، لمس کنید. با وصل کردن مقاومت به پتانسیل ولتاژ مثبت، تکرار کنید. اگر پاسخی نباشد، ممکن است که باتری مرده یا قفل شده باشد. مقاومت 100 اونس به اندازه کافی پایین است تا یک مدار دیجیتالی را جذب کند و به اندازه کافی برای حفاظت از باتری در برابر یک الکتریکی کوتاه ممکن باشد.

ایجاد اتصال به ترمینال باتری باید شارژ را فعال کند. اگر جریان شارژ پس از 30 ثانیه متوقف شود، ممکن است یک کد فعال سازی لازم باشد. بعضی از تولید کنندگان باتری یک کلید باتری باتری را اضافه می کنند که هنگام رسیدن به یک سن یا تعداد سیکل مشخص، باتری خاموش می شود. آنها استدلال می کنند که رضایت مشتری و ایمنی را می توان تنها با به طور مرتب جایگزین باتری تضمین کرد. به نظر شما، چنین سیاستی نیز موجودی را تغییر می دهد.

اگر امکان پذیر باشد، ترمیناتور را در حین شارژ و تخلیه وصل کنید تا از باتری در برابر گرمای احتمالی محافظت کنید. برای قرار دادن ترمیناتور داخلی، از یک اهم استفاده کنید. شایع ترین ترمیستورها 10 کیلو اهم NTC است که 10 کیلو وات را در دمای 20 درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت) می خواند. NTC برای ضریب دما منفی است، به این معنی که مقاومت با افزایش دمای کاهش می یابد. در مقایسه، یک ضریب دما مثبت (PTC) سبب افزایش مقاومت به مقاومت می شود. با گرم شدن باتری دست خود را برای کشف یک تغییر کوچک در مقدار مقاومت هنگامی که به دنبال ترمینال درست در باتری کافی است.

بعد از تعمیر، سوخت سنج ممکن است کار نکند، نادرست است و یا اطلاعات اشتباه ارائه می دهد. باتری را به طور کامل شارژ و تخلیه بسته برای بازنشانی پرچم ها ممکن است به نوعی فرآیند اولیه / کالیبراسیون نیاز داشته باشد. “پرچم” یک نقطه اندازه گیری برای نشان دادن و ضبط یک رویداد است. (نگاه کنید به BU-603: چگونه کالیبراسیون باتری “هوشمند”).

مدارهای برخی از باتری های هوشمند باید در هنگام جایگزینی سلول ها «زنده» باشند. قطع کردن ولتاژ فقط یک قطعه از یک ثانیه می تواند داده های حیاتی را در حافظه پاک کند. یک قیاس جراحی قلب باز است که پزشکان باید تمام اعضای بدن بیمار را زنده نگه دارد. داده های از دست رفته ممکن است حاوی مقدار مقاومتی شانت دیجیتالی است که مسئول مقابله با کولون و دیگر اطلاعات است.

برای اطمینان از عملکرد مداوم در هنگام تغییر سلول ها، یک ولتاژ ثانویه همان سطح ولتاژ را از طریق یک مقاومت 100 اهم به مدار قبل از قطع برق عرضه می کند. تنها پس از اینکه مدار از سلول های جدید دوباره ولتاژ دریافت می شود، منبع خارج را خارج کنید. علاوه بر این، برخی از تراشه های اندازه گیری سوخت سیم های هر سلول را اجرا می کنند. این ها باید در یک سلسله صحیح با سلول یک، سپس دو، سه و غیره دوباره ترکیب شوند.

تعمیرات باطری لپ تاپ
تعمیرات باطری لپ تاپ

نمایندگی رسمی لپ تاپ اچ پی

نمایندگی رسمی لپ تاپ اچ پی

نمایندگی رسمی اچ پی

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: hpabaco

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *