آموزش سرویس لپ تاپ

تعمیرات تخصصی هارد - لپ تاپ - پرینتر
5 (100%) 4 votes

آموزش تعمیرات لپ تاپ در منزل

مهم نیست که لپ تاپ شما هنگام خرید چقدر سریع و تمیز است، چون پس از چند ماه کارکردن لپ تاپ، داغتر و کندتر از روز اول خواهد بود. در اینجا چگونگی سرویس و نگهداری لپ تاپ در هنگام کار زیاد و فوق العاده را آموزش می دهیم و نحوه بازگرداندن آن به حالت اولیا حداقل نزدیک شدن به شکوه سابق آموزش داده شده است.

نحوه استفاده از این راهنما:

لپ تاپ ها متفاوت هستند و روند باز کردن و سرویس برای همه یکسان نیست. این راهنما یک نقطه شروع است که راه حل مشکلات رایج لپ تاپ ها و رفع مشکلات معمولی آنها را نشان می دهد. برای شروع آموزش، ما یک لپ تاپ خراب را تعمیر می کنیم، اما اکثر این فرایندها با هر لپ تاپ و سیستم عامل Mac، Windows یکسان است.

هنگامی که شما برای تعمیر برخی از مشکلات در لپ تاپ خود را نشستن، داشتن کتابچه راهنمای مدل خود را بسیار مفید است. اگر Mac را دوست دارید، iFixit فقط در مورد همه چیزهایی که نیاز دارید را با دستورالعمل های گام به گام فوق العاده برای رسیدن به هر جزء در داخل دستگاه خود دارد. اگر شما یک PC ویندوز دارید، وب سایت سازنده خود را چک کنید – بسیاری از آنها دارای دفترچه راهنمای کامل خدمات موجود در بخش پشتیبانی سایت خود هستند. اگر نه، شما باید کمی googling انجام دهید – معمولا چیزی شبیه به راهنمای تعمیراتی Acer Aspire One ao32h کمک خواهد کرد که آنچه را که دنبالش هستید پیدا کنید.

 

 تمیز کردن لپ تاپ از بیرون

حذف Grime با یک جادوگر پاک کننده: کمی تمیز بودن طول می کشد راه طولانی، و در حالی که لپ تاپ شما ممکن است بسیاری از مشکلات، تمیز کردن آن لایه سطحی از grime می تواند هر لپ تاپ احساس بسیار خوب تر است. ابزار مورد علاقه ما برای تمیز کردن بیرونی لپ تاپ، آقای Clean Magic Eraser است که حدود 5 دلار در هر فروشگاه مواد غذایی هزینه می کند. فقط آن را مرطوب، از آب به همان اندازه که می توانید استفاده کنید، و کامپیوتر خود را پاک کنید – تمام آن خاک، روغن دست و دیگر نقره ها درست می شود و لپ تاپ شما همانند براق بودن آن است که اولین بار آن را دریافت کردید . برای دیدن مثال بالا به تصویر بالا مراجعه کنید به حذف پاک کننده من.

صفحه کلید را با هوای فشرده تمیز کنید: همچنین می خواهید یک فنجان هوای فشرده را بگیرید که می توانید در مکان هایی مانند Target، Wal-Mart یا Best Buy دریافت کنید. آن را باز کنید، شلنگ پلاستیکی را به انتهای آن وصل کنید و آن را به سمت هر شکسته ای از گرد و غبار بر روی دستگاه خود بسپارید تا آن را بسوزانید. این برای صفحه کلید شما عالی است، که احتمالا انبوهی از خردهها و آوارها را زیر کلیدها جمع کرده است. حتی ممکن است بخواهید کلیدهای خود را به راحتی از صفحه کلید پاپ کنید و آن را تمیز نگه دارید. این می تواند به رفع کلید هایی که می چسبانند، نزنند و یا مشکلات دیگری داشته باشند. راهنمای ما برای تمیز کردن صفحه کلید خود را برای اطلاعات بیشتر بررسی کنید.

مانیتور خود را با سرکه سفید پاک کنید: هنگامی که به مانیتور شما می آید، می توانید از پارچه نرم و سرکه سفید استفاده کنید. این باید خاک، اثر انگشت و دیگر نقاط ناخوشایند را از روی صفحه بردارید.

البته، هیچ یک از این ترفندها باعث می شود کامپیوتر شما سریع تر یا خنک تر شود، اما قطعا آن را کمتر از یک کتک قدیمی احساس می کنید. اگر می خواهید به آن کمی بیشتر از سرعت بدهید، ممکن است بخواهید به چند نسخه ارتقا دهید.

سرعت لپ تاپ شما را با ارتقاء سخت افزاری افزایش دهید
اگر واقعا می خواهید لپ تاپ خود را افزایش دهید، می خواهید سخت افزار خود را ارتقا دهید. ممکن است شما کمی پول بپردازید اما بسیار ارزان تر از خرید یک لپ تاپ جدید است و می تواند راه طولانی ای را طی کند. شما نمی توانید پردازنده یا کارت گرافیک را ارتقا دهید، اما RAM و هارد دیسک بازی رایگان هستند.

تقویت توانایی های چند وظیفه ای خود را با RAM بیشتر: اضافه کردن رم بیشتر (به عنوان “حافظه سریع” کامپیوتر خود را به لپ تاپ خود فکر کنید) می تواند چند وظیفه ای را بهبود بخشد، اغلب به لپ تاپ شما اجازه می دهد تا با آخرین نرم افزار نگه دارید. یکی از مهمترین تولید کنندگان RAM ها، یک ابزار عالی آنلاین است که به شما کمک می کند تا نوع خاصی از RAM را برای مدل خاص لپ تاپ خود پیدا کنید (از آنجا که هر دستگاه نیاز به چیزی کمی متفاوت دارد). پس از آن شما می توانید آن را از Crucial خریداری کنید یا اگر به دنبال انتخاب مارک تجاری دیگری باشید. هنگامی که زمان برای نصب نصب می شود، فقط دستورالعمل سرویس لپ تاپ خود را بیرون بیاورید و از راهنمای ما برای انجام یک ارتقاء RAM استفاده کنید

راه اندازی برنامه ها و بوت شدن سریع تر با یک هارد جدید: جایگزین کردن هارد در اغلب لپ تاپ ها بسیار آسان است. به طور کلی، همه چیزهایی که شما باید انجام دهید این است که مطمئن شوید که شما یک هارد دیسک 2.5 اینچ را خریداری کنید، که درایو باریک و لپ تاپ است. درایوهای 3.5 اینچی برای دسکتاپ ها هستند و در دستگاه شما مناسب نیستند. گرفتن یک با فضای بیشتر کامپیوتر شما را قابل ملاحظه ای سریعتر نخواهد کرد، اما به شما امکان بیشتری برای برنامه ها، موسیقی، فیلم ها و سایر فایل ها می دهد. با این حال، اگر واقعا می خواهید افزایش سرعت، ما به شدت توصیه می کنیم ارتقاء به درایو سریع تر مانند درایو حالت جامد. درایوهای حالت جامد درایوهای بسیار سریع هستند که راه اندازی برنامه ها و بوت شدن کامپیوتر شما را بسیار شتابزده می کند. در حقیقت، این یکی از بهترین ارتقا هایی است که احتمالا می توانید به رایانه قدیمی بدهید. راهنمای کامل خود را به درایوهای حالت جامد برای یادگیری بیشتر، و زمانی که زمان به انجام ارتقاء، راهنمایی برای ارتقاء هارد دیسک خود را ببینید تا ببینید که چگونه انجام می شود.

تمیز کردن در داخل
اگر تا به حال لپ تاپ خود را داشته اید، شانس آن کمی گرم تر از آن استفاده می شود، و آن فن به نظر می رسد به شدت ضربه تمام وقت. این به این دلیل است که در طول سال، لپ تاپ شما می تواند مقدار زیادی گرد و غبار و گرد و خاک در داخل را ایجاد کند که این بدان معنی است که گرما، عملکرد بدتر و طول عمر کوتاهتری برای لپ تاپ است. بهترین راه برای حل این مشکل این است که آن گرد و غبار را از خودتان پاک کنید.

برای شروع، دریچه ها را بر روی لپ تاپ خود پیدا کنید که معمولا در پشت و گاهی در پایین قرار دارند و برخی از هوای فشرده را درون آن ها قرار می دهید تا برخی از گرد و غبار را پاک کنید. این به جریان هوای شما کمک می کند تا طرفداران خود را بهبود ببخشید. با این حال، این معمولا کافی نیست شما احتمالا می خواهید برای دریافت بهترین نتایج در داخل کامپیوتر خود. برای انجام این کار، باید لپ تاپ خود را باز کنید. این به نظر می رسد ترسناک است، اما برای بیشتر لپ تاپ ها، همه چیز واقعا نیاز دارد، پیچ کردن پیچ های پیچیده و بلند کردن صفحه کلید خود را از بالا.

در اینجا جایی است که می خواهید با آن دفترچه خدماتی که ما در مورد آن صحبت کردیم مشورت کنیم. این به شما اجازه می دهد دقیقا همان چیزی را که میخواهید بردارید را انتخاب کنید و در چه شرایطی. من توصیه می کنم با استفاده از یک پیچ گوشتی مغناطیسی و گرفتن یک قطعه کاغذ برای پیگیری هر کجا که پیچ می رود، همانطور که در سمت راست نشان داده شده است. این به شما کمک می کند از دست دادن پیچ در داخل لپ تاپ خود و به یاد آوردن جایی که آنها می آیند زمانی که زمان می آید برای بستن همه چیز. توجه داشته باشید که ممکن است مجبور شوید یک یا دو طناب یا روبان را در این فرایند جدا کنید. فقط بسیار مراقب باشید و نباید هیچ مشکلی داشته باشید.

هنگامی که لپ تاپ شما بالا می آید، می توانید از فیلتر هوای فشرده خود خارج شوید و به خارج از محفظه خود بچرخانید و از لپ تاپ خود را به عنوان گرد و غبار زیاد بکشید، به ویژه با توجه به فن و دریچه های عقب و پایین از لپ تاپ شما. سواب پنبه نیز می تواند برای رسیدن به مکان های سخت در دسترس تر باشد. لازم نیست کامل باشد فقط مطمئن شوید که شما bunnies گرد و غبار بزرگ خارج از وجود دارد و شما باید خوب باشد. برای دیدن نوع پیشرفتی که انجام دادم، تصویر بالا را ببینید. این امر نه تنها باعث می شود که دام شما سوزانده شود (امیدوارم)، بلکه حتی احتمال ریزش مجدد هم مانند توقف های تصادفی، طرفداران با صدای بلند و سایر مشکلات ناشی از گرمای بیش از حد را نیز حفظ می کند.

فقط برای کاربران ماجراجویانه: اصلاح قطعات خاص
رفع پیشین نسبتا ساده است و می تواند به حل بسیاری از مشکلات شما کمک کند. اما اگر صفحه لمسی، صفحه نمایش، لولای لپ تاپ شما یا چیز دیگری روی fritz باشد، تعمیر شما ممکن است نیاز به کار کمی بیشتر داشته باشد، اما اگر این کار را انجام دهید ممکن است. در اینجا برخی از بیماری های رایج هستند و چه چیزی آنها را تحت تأثیر قرار می دهد.

حشره کش یا تراک های شکسته: اگر صفحه لمسی شما به شما غم و اندوه بدهد، یک موس بیرونی یک راه حل ساده است، اما این درست نیست. بعضی از رایانه ها، هنگامی که از موارد بالا برداشته می شوند، trackpads ها را به راحتی جایگزین می کنند، در حالی که دیگران (مانند MacBooks) بسیار دشوار است که بتوانند در صفحه لمسی خود قرار گیرند – این فقط بخشی از موارد بالا است. در هر صورت، ابتدا کابل لپ تاپ را بررسی می کنم و مطمئن می شوم که آن را به شدت وصل می کند. اگر شل نیست، احتمالا به جای جایگزینی قسمت است. خوشبختانه، قطعات تکمیلی مانند آن آسان است که در مکان هایی مانند eBay-heck پیدا شوند، می توانید یک پرونده فوق العاده MacBook را بین 30 تا 50 دلار دریافت کنید و قطعات برای رایانه های شخصی ویندوز حتی ارزان تر می شوند. برای بهترین نتایج، ببینید آیا شما می توانید شماره بخش دقیق را برای صفحه لمسی یا موارد بالا پیدا کنید و آن را آنلاین جستجو کنید.

پرده های شکسته و لولاهای سست: یکی از رفع اشکالات بیشتر مانیتور لپ تاپ شما است. این که آیا این یک لولا سست، لولایی شکسته یا صفحه نمایش باطری است، احتمالا باید تمام نیمه بالای کامپیوتر خود را بردارید و آن را باز کنید. این بدان معنی است که کابل ها و روبان های بیشتر قطع شود، و نه حتی پیچ های کوچکتر. پیدا کردن صفحه نمایش و لولاهای جایگزینی باید بسیار ساده باشد، هر چند، اگر شما برای چالش آماده هستید، می توانید آنها را جایگزین کنید. اگر لولای شما فقط سست باشد، با این حال، شما می توانید با پیچاندن پیچ های خود را دریافت کنید. توصیه می کنم قبل از خرید قطعات جدید آن را امتحان کنید. و اگر همه چیز با شکست مواجه شود، می توانید فقط یک مانیتور خارجی را بیرون بیاورید و آن را به یک رایانه رومیزی فضایی تبدیل کنید.

در حال مرگ کارت های Wi-Fi و سایر قطعات: اگر قسمت خاصی از لپ تاپ شما مانند یک کارت Wi-Fi شکسته شود، باید یک قسمت جایگزین در eBay یا سایت دیگری را سفارش دهید. سپس، هنگامی که پرونده بالا را باز کنید، باید یک مبادله بسیار ساده باشد، شما فقط باید بسیار مراقب باشید، زیرا کابل ها و روبان های داخل لپ تاپ شما می توانند بسیار شکننده باشند. همانطور که همیشه، راهنمای کتابچه خود را انتخاب کنید تا دقیقا بدانید که قسمت آن چیست و چه چیزی باید آن را جایگزین کنید.

تعمیر و نگهداری و نرم افزار رفع سرعت همه چیز Up
در نهایت، ما بسیاری از ترفند های نرم افزاری، وظایف تعمیر و نگهداری و سایر ترفندها را برای سرعت بخشیدن به یک کامپیوتر قدیمی در طول سال ها توصیه می کنیم. در اینجا برخی از بهترین راهنماهای ما است که باید به شما کمک کند تا بیشتر از رایانه براق و تازه ساخته شده خود استفاده کنید:

همه سیستم های مدیریتی که باید بر روی کامپیوتر خود، برای ویندوز، مک و لینوکس انجام دهید
10 راه برتر برای ساختن بهترین کامپیوتر قدیم، هولناک
چه سخت افزار ارتقا می تواند بهترین سرعت را به کامپیوتر شما (اگر شما فقط می توانید به یکی از افتخار)
بهترین سیستم های سبک وزن برای یک کامپیوتر قدیمی Crappy
راهنمای مبتدی برای اورکلاک پردازنده اینتل و اینتل Atom

 

چه نوع تعمیر و نگهداری باید بر روی ویندوز لپ تاپ من انجام شود؟

جادوگر عزیز
شما بچه ها اخیرا در مورد تعمیر و نگهداری مک صحبت کرده اید، اما من رک و پوست کنده کمی از دست داده ام که به ویندوز می آید. آیا من باید defragging، تمیز کردن رجیستری من، و اجرای برنامه های مانند CCleaner؟ برای حفظ ویندوز PC چه کاری باید انجام دهم؟

خالصانه،
از بین بردن ویندوز

معما گرامی،
درست است که افراد درباره راه های «سرعت بخشیدن به ویندوز» صحبت می کنند و یا سیستم خود را به خوبی حفظ می کنند، اما ویندوز بسیار پیشرفت کرده و برخی از آنها قدیمی هستند. حتی بدتر از آن، بعضی از آنها فقط کاملا اشتباه هستند، بنابراین فهرستی کوتاه از ابزارهای تعمیراتی که شما انجام می دهید و نمی خواهید اجرا کنید.

تعمیر و نگهداری شما می خواهید انجام دهید
به روز رسانی ویندوز: ما آن را قبلا گفته ایم، و ما آن را دوباره خواهیم گفت: آیا ویندوز Update را نادیده نگیرید. به روز رسانی های آن را نصب کنید و آن را در صورت لزوم مجددا راه اندازی کنید. این کار رایانه شما را امن و پایدار نگه می دارد و در واقع شما هیچ تلاشی نخواهید کرد.

اجرای نرم افزار آنتی ویروس: این یک واقعیت غم انگیز از زندگی است، اما اگر شما از ویندوز استفاده می کنید، احتمالا می خواهید یک نوع نرم افزار آنتی ویروس در پس زمینه اجرا شود. بدون نیاز به پرداخت هزینه آنتی ویروس، مایکروسافت امنیت ملزومات بسیار عالی است (به روز رسانی: ملزومات امنیت مایکروسافت نه چندان خوب است، بنابراین ما در حال حاضر توصیه می کنیم با استفاده از Avast). البته بهترین دفاع در برابر نرم افزارهای مخرب در مرور ایمن است، بنابراین بیشتر مسئولیت آن را دارد، بهتر است کامپیوتر شما آنتی ویروس یا آنتی ویروس باشد.

Back Up Your Hard Drive: پشتیبان گیری ساده ویندوز و یا یک ابزار پشتیبان خودکار، از جمله Crashplan مورد علاقه ما، پشتیبان گیری ابزار ضروری برای هر کاربر PC می باشد. این سرویس به تنهایی نیست، اما می تواند شما را از چندین اتصال بیرون ببرد، بنابراین ما نمیتوانیم آن را به اندازه کافی توصیه کنیم.

پاک کردن فایل های موقت با CCleaner: ویندوز می تواند بسیاری از فایل های خراب و موقت را که در اطراف هارد دیسک شما قرار دارد را ترک کند، و این یک ایده خوب برای تمیز کردن آن ها یک بار در مدت زمان است. ما بسیاری از ستایش های CCleaner را بارها و بارها و با دلایلی به ارمغان آورده ایم. فقط آن را به طور خودکار بر روی یک برنامه اجرا کنید، و شما کامپیوتر خود را از تمام موانع موقت دور نگه دارید.

پاک کردن برنامه ها با Revo Uninstaller: پنجره «افزودن / حذف برنامه ها» درست است، اما Revo Uninstaller حتی بهتر است. نه تنها هر ردیابی یک برنامه را از رایانه شما حذف می کند، بلکه به شما کمک می کند که برنامه هایی را که نمی توانید پیدا کنید، حذف کنید و همچنین مدیریت فرایندهای راه اندازی خود را که به شما کمک می کند سریعتر بوت کنید و به درستی اجرا شود.

تعمیر و نگهداری شما لازم نیست انجام دهید

درایو خود را Defragment کنید (مگر اینکه در ویندوز XP باشید): یکی از عملیات نگهداری که مردم همیشه در مورد آن صحبت می کنند، هارد دیسک شما را خراب می کند. با این حال، بارها تغییر کرده است و این در واقع ضروری نیست. ویندوز ویستا و 7 به طور خودکار درایو شما را دفرا می کنند، بنابراین نیازی به انجام این کار خودتان نیست. اگر شما در XP هستید، اما هنوز میخواهید آنرا تعویض کنید و فقط می توانید Disk Defragmenter را به صورت یک برنامه تنظیم کنید. توجه داشته باشید که اگر شما یک درایو حالت جامد دارید، نمی خواهید Disk Defragmenter را اجرا کنید – چه در XP هستید یا خیر. SSD ها به آن نیاز ندارند (اما TRIM را فعال خواهند کرد).

رجیستری خود را تمیز کنید: احتمالا در مورد پاک کننده های رجیستری نیز شنیده اید، اما واقعیت این است که آنها احتمالا به شما کمک نمی کند تا به کامپیوتر شما کمک زیادی کند. آنها به کامپیوتر شما آسیب نمی رسانند، اما شما بسیار بعید به نظر می رسد که هر نوع نتیجه ای کسب کنید. اینها را به تنهایی ترک کنید

با Windows Prefetching آشنا شوید: ممکن است چند مقاله در اطراف شبکه را در پاک کردن پیشفرض ویندوز برای سرعت بخشیدن به رایانه خود مشاهده کرده باشید، اما این یک افسانه است. نه تنها سود حاصل از عملکرد را نمی بینید، بلکه می توانید به جای حل آنها، مشکلات بیشتری ایجاد کنید. فقط پیشفرض را ترک کنید ویندوز به دلیل آن وجود دارد.

به طور منظم نصب مجدد ویندوز: گاهی اوقات این اجتناب ناپذیر است، اما تا زمانی که شما مسئولیت آن را در مورد آنچه نصب می کنید، هیچ دلیلی وجود ندارد که شما مجددا ویندوز را در هر شش ماه دوباره نصب کنید. مراقب باشید در مورد آنچه که دانلود میکنید، برنامههای جدید را در یک ماشین مجازی تست کنید و ابزارهای تعمیر و نگهداری که در بخش اول ذکر شد را اجرا کنید و باید هر ماه چند ساعت خودتان را ذخیره کنید.

این لیست کوتاه ما از ابزار تعمیر ویندوز است، اما باید شروع کرد. ما از لیست بسیار دقیق راهنمایی های نگهداری ویندوز رنج می بریم، اما اینها در اینجا بسیار ضروری است، بنابراین آنها باید مدتی طولانی از رایانه خود استفاده کنند. لیست دقیق تر ما را برای نگاه عمیق تر بررسی کنید.

خالصانه،
Lifehacker

P.S. احتمالا شما بعضی از نکات و ترفندهای نگهداری مورد علاقه خود را دارید، بنابراین اگر ما از آنها در حال حاضر به آنها اشاره نکنیم، مطمئن باشید که آنها را در نظرات به اشتراک بگذارید!

 

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: hpabaco

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *