آموزش نصب کولرگازی

کولر گازی محصولی کابردی است که به دلیل کاربری راحت تری که در مقایسه با کولرهای آبی دارد، بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است. نکته ای که در مورد این محصول وجود دارد، این است که باید مراحل نصب و راه اندازی آن با دقت به درستی انجام شود. در غیر این صورت ممکن است عملکرد کولر تحت تاثیر قرار گرفته و مختل گردد. راه اندازی این دستگاه نکاتی دارد که با رعایت کردن آنها می توانید کارکرد کولرگازی را بهبود بخشیده و حتی از خرابی آن جلوگیری نمایید. این نکات در فیلم آموزش نصب کولر گازی توضیح داده شده است. شما کاربران عزیز با تماشای این فیلم، می توانید با مراحل نصب و راه اندازی محصول مورد بحث آشنا شده و این کار را انجام دهید. ضمن این که متخصصین تعمیرات کولر در مرکز سخت افزار ایران، راهنمایی های لازم در این زمینه را به شما عزیزان ارائه خواهند داد.

آموزش نصب کولر گازی

آموزش مراحل نصب کولر گازی

آموزش نصب کولر گازی ، شامل مراحل مختلفی است که عبارتند از:

آموزش نصب پنل داخلی (indoor)

اولین مرحله ی نصب و راه اندازی کولر گازی، نصب پنل داخلی این دستگاه است. برای این کار، باید اول پایه ی نصب را روی دیوار نصب و ایمن سازی نمایید. برای ایمن سازی پایه، می توانید از تراز استفاده کنید. بعد به تناسب لوله کولر گازی، یک سوراخ در دیوار ایجاد کنید. بعد باید مطمئن شوید که فاصله ها درست هستند و شیب برای تخلیه ی آب به درستی اعمال شده است. توجه داشته باشید که پنل داخلی باید به دور از منابع گرما نصب شود.

بررسی اتصالات الکتریکی

پس از نصب پنل داخلی کولر گازی، باید واحد و کاور (پوشش) آن را برداشته و اتصالات الکتریکی را بررسی نمایید. از متصل بودن کابل های برق به پایانه های پیچ اطمینان حاصل کنید و بررسی کنید که کابل های برق با نمودارهایی که با کولرگازی عرضه می‌ شوند، مطابقت داشته باشند.

نصب پنل بیرونی (outdoor)

در نهایت، نیاز به نصب پنل بیرونی کولر گازی دارید. برای این منظور، باید مکان مناسبی را انتخاب کنید که از گرد و غبار و تابش مستقیم نور آفتاب دور باشد. همچنین باید فضای خالی در اطراف پنل بیرونی وجود داشته باشد تا گردش هوا به راحتی انجام گردد. پایه های کندانسور یا پنل بیرونی هم باید به شکل اصولی و محکم نصب شوند تا ایرادی در کار این قطعه به وجود نیاید.

وصل کردن لوله ها

مرحله ی بعدی در ویدئوی آموزش نصب کولر گازی ، وصل کردن لوله ها است. لوله ‌کشی باید از واحد داخلی به سمت سوراخ حفر شده در دیوار انجام گردد. خم شدگی ‌ها را برای اطمینان از کارکرد خوب دستگاه به حداقل برسانید.

نمایندگی تعمیرات کولر

نمایندگی تعمیرات کولر، مرکزی تخصصی است که انواع سرویس های تعمیراتی این محصول را به کاربران ارائه می دهد. این مرکز دارای مجموعه ای پیشرفته از تجهیزات و ابزار آلات تعمیراتی است که به ارتقا سطح کیفی خدمات کمک شایانی کرده اند. تعمیرکاران فعال در این نمایندگی جزء مجرب ترین تکنسین های تعمیر کولر گازی هستند و توانایی تشخیص و رفع کلیه مشکلات و معایب این محصول را دارا می باشند. به سبب موارد ذکر شده، شما کاربران عزیز می توانید اطمینان داشته باشید که محصول مورد نظرتان در این مرکز به تخصصی ترین شکل ممکن ترمیم خواهد شد. همکاران ما در راستای تحقق شعار مشتری مداری به عنوان هدف اصلی نمایندگی تعمیرات کولر، تلاش می کنند و بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه می نمایند.

نوشته آموزش نصب کولرگازی اولین بار در مرکز سخت افزار ایران. پدیدار شد.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: