ترفندهای رفع مشکلات رایج کولرگازی

مشکلات و ایرادهای عملکردی کولرگازی عموما به گونه ای هستند که کارکرد این دستگاه را به شدت مختل نموده و کاربران را دچار دردسرهایی می سازند. شناخت این مشکلات، دلایل بروز و راه حل های آنها به شما کمک می کند که اختلالات موجود را به موقع تشخیص داده و در زمان مناسب، اقدام به رفع آنها نمایید.

از طرفی، بسیاری از کاربران در تماس با نمایندگی تعمیرات کولرگازی در مرکز سخت افزار ایران، راجع به معایب عملکردی این محصول سوالاتی می پرسند. جمیع این موارد موجب شد که مقاله ی امروز را به بررسی مشکلات رایج کولرگازی و ترفندهای رفع آنها اختصاص دهیم. با مطالعه ی نکات ارائه شده می توانید ضمن تشخیص منشأ مشکل، در بهترین زمان اقدام به تعمیر دستگاه نمایید. شما عزیزان همچنین می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر در این زمینه، از تکنسین های مجرب نمایندگی تعمیر کولرگازی کمک بگیرید.

مشکلات رایج کولرگازی

بررسی مشکلات رایج کولرگازی

به طور کلی، بروز ایرادهایی در عملکرد کولرگازی، مساله ی عجیبی نیست؛ با توجه به نوع و حجم کار این دستگاه، کاملا عادی است که گاهی مشکلاتی در بخش های مختلف آن ایجاد گردد. به عنوان بخشی از مهم ترین مشکلات رایج کولرگازی ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کثیفی فیلتر هوا

فیلتر هوا، یکی از مهم ترین قطعات کولر گازی و اسپلیت است که تمیز بودن آن، کیفیت کاری این دستگاه را به شکل قابل توجهی ارتقاء می دهد. در واقع باید گفت که آلودگی فیلترهای هوا، یکی از اصلی ترین دلایل مختل شدن عملکرد این محصول به شمار می رود. لازم است بدانید که قطعه ی مورد بحث، معمولا در معرض انواع آلودگی های محیطی، گرد و خاک و چربی قرار دارد.

بنابراین اگر مشکلی در کارکرد کولر خود مشاهده کردید، یکی از اولین بخش هایی که باید مورد بررسی قرار دهید، فیلترهای هوا هستند. تمیز کردن این فیلترها، منجر به رفع مشکل و اصلاح عملکرد دستگاه خواهد شد.

کاهش سرمای کولر گازی

یکی از مشکلات رایج کولرگازی ، کاهش سرمای این دستگاه است. به این معنا که دستگاه پس از مدتی، سرمای مورد نیاز برای خنک کردن محیط را ارائه نداده و فرایند خنک سازی آن دچار ایراد می گردد.

معمولا این اتفاق، ناشی از کاهش گاز فرئون بوده و تداوم آن منجر به آسیب دیدگی سایر بخش های دستگاه خواهد شد. شارژ گاز در این شرایط، مشکل را برطرف کرده و چرخه ی خنک سازی را به حالت عادی باز می گرداند.

عدم خنک سازی

یکی دیگر از مشکلات رایج کولر گازی مربوط به زمانی است که سیکل سرماسازی به کلی مختل شده و دستگاه توانایی خنک کردن محیط را ندارد. در این شرایط، حتی گاهی باد کولر گرم شده و موجب آزار کاربران می گردد. این مساله معمولا ناشی از خرابی فن بیرونی بوده و با تعمیر یا تعویض این قطعه برطرف می گردد.

خاموش شدن ناگهانی کولر گازی

یکی از مشکلات رایج کولرگازی ، خاموش شدن ناگهانی و بی دلیل این دستگاه است. اگر سیم کشی دستگاه ایراد داشته باشد، کولر به صورت ناگهانی و خود به خود خاموش خواهد شد. مشکلاتی در سیم کشی و اتصالات دستگاه باشد. از آنجا که این مساله می تواند منجر به اتفاقاتی همچون آتش سوزی شود، بهتر است هرچه سریع تر اقدامات لازم برای رفع ایرادهای موجود در این بخش را انجام دهید.

از کار افتادن برد

دیگر مشکل کولرگازی که می تواند منجر به بروز ایردهای جدی در دستگاه گردد، از کار افتادن برد است. برد فرمانی یا برد الکتریکی، یکی از مهم ترین بخش های کولر است که به نوعی، تمامی بخش های دستگاه را تحت کنترل دارد. از این رو خرابی یا از کار افتادن آن، ایرادهای بسیاری را در بخش های مختلف محصول ایجاد خواهد کرد.

مشکلاتی مثل خاموش شدن کولر گازی یا طبق برنامه نبودن عملکرد دستگاه و مواردی از این دست، اصلی ترین اختلالاتی هستند که در اثر خرابی برد الکترونیکی در کولر گازی به وجود می آیند. توجه داشته باشید که فرایند بررسی و تعمیر برد کولرگازی، یک عملیات تخصصی است و باید تنها توسط تکنسین های مجرب این حوزه انجام گردد.

پیش تر در مورد مراحل و جزئیات این فرایند، نکاتی را به شما عزیزان ارائه داده ایم (لینک به آموزش تعمیر برد کولرگازی) با این وجود، تعمیرکاران ماهر و با تجربه در نمایندگی تعمیرات کولر گازی مرکز سخت افزار ایران، توانایی ترمیم و تعویض قطعه ی مورد بحث به بهترین شکل را دارا می باشند.

نشت آب

نشت آب نیز به عنوان یکی از معایب و ایرادهای متداول کولرگازی شناخته می شود که علت اصلی آن، انسداد راه آب خروجی است. البته گاهی هم ممکن است پنل داخلی دستگاه مشکل داشته و در نتیجه، آب از دستگاه سر ریز شود. به هر ترتیب، لازم با شناسایی علت و رفع آن، مشکلات ناشی از نشتی آب هم برطرف خواهند شد.

برفک زدن لوله ها

هفتمین مورد از مشکلات رایج کولرگازی ، برفک زدن لوله های این محصول است. وقتی میزان گاز کولر گازی کاهش پیدا می کند و یا فیلترها آلوده می شوند، شاهد ایجاد برفک هایی روی لوله های کندانسور دستگاه خواهیم بود. این مساله می تواند سیکل سرمایشی کولر را دچار مشکل کرده و با ایراد مواجه سازد. برای رفع مشکل، باید لوله های تمیز شده و یا در صورت نیاز، تعویض گردند.

صدای غیر عادی در کولر گازی

وجود صداهای غیر عادی، از جمله مشکلات رایجی هستند که بسیاری از کاربران از آن شکایت دارند. این مشکل دلایل مختلفی دارد؛ ممکن است یونیت داخلی دستگاه دچار مشکل شده باشد و یا یونیت خارجی، به صورت عادی کار نکند. بالانس نبودن فن یونیت خارجی یا فن یونیت داخلی کولر گازی و لق شدن پایه های کمپرسور را نیز می توان از جمله دلایل بروز این مشکل به شمار آورد. با برطرف کردن علت بروز مشکل، مساله حل شده و سر و صدای دستگاه نیز قطع خواهد شد.

رفع مشکلات متداول کولرگازی

برای تعمیر و رفع مشکلات رایج کولرگازی ، لازم است که این دستگاه باز شده و قطعات داخلی آن مورد بررسی و ترمیم قرار بگیرند. این کار باید توسط متخصصین مجرب در حوزه تعمیرات لوازم خانگی انجام شود تا ضمن برطرف شدن کامل مشکل، از بروز آسیب هایی در سایر بخش های دستگاه نیز جلوگیری شود.

با انجام اقداماتی مثل تمیز کردن فیلتر هوا، تعمیرات کندانسور، تعمیر یا تعویض پنل داخلی، بررسی و رفع انسدادهای احتمالی لوله ها، تعمیر و یا تعویض اتصالات، اصلاح سیم کشی و …، مشکلات ذکر شده برطرف می شوند و عملکرد دستگاه به حالت اولیه خود باز می گردد. توجه داشته باشید که برای تعمیر مشکلات رایج کولر گازی ، نیاز به ابزار و تجهیزات پیشرفته ای است که انواع به روز این تجهیزات، در مرکز سخت افزار ایران فراهم شده است.

نمایندگی تعمیرات کولرگازی

نمایندگی تعمیرات کولرگازی، یکی از بخش های تخصصی مرکز سخت افزار ایران است که به صورت ویژه، به ارائه ی خدمات در زمینه ی تعمیر انواع مدل های این محصول اشتغال دارد. مدیریت این مرکز در راستای تحقق اهداف و اصول مشتری مداری، زمینه را برای تخصصی تر شدن سطح خدمات فراهم نموده است. به این ترتیب که در این مجموعه، شاهد حضور جمعی از مجرب ترین کارشناسان تعمیرات انواع مدل های کولرگازی هستیم.

همچنین بخش های تعمیراتی به آخرین تکنولوژی های روز دنیا مجهز شده اند و از این رو، شاهد تخصصی ترین سطح تعمیرات در این نمایندگی هستیم. ما در تلاشیم که ضمن ارتقا سطح کیفی خدمات در حوزه های ذکر شده و جلب رضایت کاربران گرامی، این عزیزان را از مراجعه به چندین مرکز خدماتی بی نیاز ساخته و نیازهای آنها را به نحو احسن برطرف نماییم.

نوشته ترفندهای رفع مشکلات رایج کولرگازی اولین بار در مرکز سخت افزار ایران. پدیدار شد.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: