تعمیر پمپ سیرکولاسیون پکیج

تعمیر پمپ سیرکولاسیون پکیج یک نمونه از خدمات و سرویس هایی است که توسط واحد تعمیرات پکیج دیواری در مرکز سخت افزار ایران ارائه می شود. این سرویس تعمیراتی یکی از تخصصی ترین سرویس هایی است در حوزه تعمیرات پکیج مطرح است.

نیاز به تخصص و مهارت بالا دارد و هرگز نمی توان برای تعمیر آن به هر مرکزی اعتماد کرد. پمپ خطي يا پمپ سيركولاسيون، قسمتی در پکیج است که برای جبران افت فشار مدار گرمايش و گردش آبگرم از آن استفاده مي شود. برای تعمیر پمپ سیرکولاسیون پکیج باید عیب یابی دقیقی از پمپ سیرکولاتور انجام شود.

ساختار پمپ سیرکولاسیون پکیج چگونه است؟

برای تعمیر پمپ سیرکولاسیون پکیج شناخت ساختار این پمپ لازم و ضروری است. باید بدانید که اين پمپ به کمک يك خازن كه به طور سري در مدار الكتريكي آن نصب شده، راه اندازي مي شود. به طور کلی کلمه سیرکوله به معنی گردانیدن است و منظور از پمپ سیرکولاتور یا سيركولاسيون پمپ هایی است که وظیفه حرکت دادن یا گردانیدن آب سرد یا گرم سیستم های تهویه مطبوع یا حرارت مرکزی ساختمان را از محل تولید تا محل های تبادل حرارت در دستگاه های سرمایش و گرمایش بر عهده دارند.

مشکلات اصلی پمپ سیرکولاسیون پکیج

برای عیب یابی و سپس تعمیر پمپ سیرکولاسیون باید بتوانیم مشکلات و اختلالات این قطعه را شناسایی کنیم و بر اساس آن تعمیر را انجام دهیم. وقتی مشکلات این پمپ را بشناسید، تعمیر راحت تر و سریع تر انجام می شود. شناسایی مشکل همیشه در عیب یابی کمک می کند. پس از شناسایی مشکلات این پمپ می توان مسیر تعمیر را انتخاب و اجرا کرد؛

  • پمپ سيركولاتور اصلا كار نمي كند
  • پمپ كار مي كند، ولي گرما به بعضي از قسمت هاي ساختمان نمي رسد

  • پمپ سيركولاتور نشتي دارد
  • پمپ سيركولاتور روشن است، ولي آب داغ را گردش نمي دهد

اجزای تشکیل دهنده پمپ سیرکولاتور آب

1- Stator یا سیم پیچ:

این قطعه مسئول ایجاد جریان است. جریان ورودی الکتریسیته در سیم پیچ مسی، میدان الکترومغناطیسی بسیار قوی ایجاد می کند.

2- Rotor یا شفت:

 بخش ثابت مرکز پمپ سیرکولاتور است که به وسیله میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط سیم پیچ به گردش در می آید.

3- توربین یا پروانه:

برای انتقال قدرت پمپ به آب موجود در لوله ها، از پروانه یا توربین استفاده می شود.

 4- جعبه تقسیم برق:

 الکتریسیته لازم برای عملکرد پمپ، ابتدا وارد جعبه تقسیم شده و سپس به سیم پیچ منتقل می شود. برای تعمیر پمپ سیرکولاسیون پکیج این قسمت باید به طور دقیق تری بررسی شود.

5- کلید تغییر سرعت پمپ:

این کلید همان کلیدی است که در سه وضعیت برای کنترل میزان دبی و کاهش مصرف انرژی استفاده می شود

6- Housing یا هوزینگ:

محل تقاطع ورودی و خروجی پمپ است.

7- پیچ تنظیم سرویس کار:

این پیچ در قسمت جلوی پمپ است که برای هواگیری، رفع گیرپاژ و تست سالم بودن پمپ استفاده می شود

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران یک پایگاه معتبر و مجاز است که در حوزه فروش و پس از فروش و تعمیرات انواع کالاهای هوشمند و الکترونیکی به کاربران خدمات ارائه می دهد. این مرکز همواره در تلاش است تا تامین کننده تمام نیاز های کاربران در سطوح مختلف باشد. مرکز سخت افزار ایران دارای شعب متعدد در تهران و استان البرز است.

این مرکز دارنده نماد ملی ثبت رسانه های دیجیتال است. به همین جهت است که کاربر می تواند از هر جهت به مرکز سخت افزار ایران اعتماد کرده و به صورت حضوری و غیر حضوری از آن خدمات دریافت کند. آدرس شعب، ساعات کاری و شماره های تماس در بالای صفحه درج شده اند.

نوشته تعمیر پمپ سیرکولاسیون پکیج اولین بار در مرکز سخت افزار ایران. پدیدار شد.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: