سوالات متداول تعمیرات ظرفشویی

سوالات متداول تعمیرات ظرفشویی آن دسته از سوالات پر تکراری هستند که توسط کاربران از کارشناسان پرسیده می شود. امروز می خواهیم درباره تعدادی از مهترین این پرسش ها با شما صحبت کنیم. امیدواریم این پرسش و پاسخ ها در رفع ابهامات شما درباره دستگاهتان موثر و مفید باشد. این پرسش و پاسخ ها به گونه ای طراحی شده اند که برای تمامی برند ها و تمامی مدل های ماشین ظرفشویی کاربرد دارد.  همراه ما باشید؛ 

سوالات متداول تعمیرات ظرفشویی

مهمترین سوالات متداول تعمیرات ظرفشویی

چرا ماشین ظرفشویی، ظروف را به خوبی نمی شوید؟

علت این امر معمولا عدم آبریز کامل و استفاده نکردن از مواد شوینده خوب است. ابتدا مواد شوینده را عوض کنید و یک بار دیگر کیفیت شست و شو را امتحان کنید، اگر همچنان ماشین نمی تواند ظرف ها را خوب بشوید، باید آبپاش ها و آبریز ها توسط یک متخصص بررسی شوند.

چرا ماشین ظرفشویی ظرف ها را خشک نمی کند؟

این پرسش نمونه ای از سوالات متداول تعمیرات ظرفشویی  است که بسیاری از کاربران می پرسند؛ اگر ماشین ظرفشویی نتواند آب را خوب تخلیه کند، ظروف خیس باقی می مانند. البته مسائل دیگری هم در این مشکل دخیل هستند که تنها یک متخصص باید آنها را بررسی و ارزیابی کند.

چرا ماشین ظرفشویی روشن نمی شود؟

این پرسش نمونه ای از سوالات متداول تعمیرات ظرفشویی است. باید بدانید که در این مشکل خرابی موتور ، خرابی برد الکترونیکی  و خرابی سیستم برقی دستگاه دخالت دارند؛ از یک مرکز تعمیراتی مجهز کمک بخواهید.

چرا کلید یا کلیدهای ظرفشویی کار نمی کند؟

در این مشکل برد الکتریکی دستگاه دچار ایراد و اختلال شده است. باید یک تکنسین ماهر به خوبی عیب یابی کند تا بتوان به درستی مشکل را برطرف کرد.

چرا روی ظرف لکه باقی می ماند؟

برنامه ریزی غلط و عدم استفاده از مواد شوینده مناسب در این مشکل دخیل است. برنامه صحیح را به کمک دفترچه راهنمای دستگاه با توجه به ظروف خود اجرا کنید و از مواد شویند با کیفیت استفاده کنید.

چرا ظرفشویی نشتی دارد ؟

برای این مشکل احتمالات زیادی وجود دارد. در ابتدا باید شیلنگ زهکشی را بررسی کنید؛ گاهی این شیلنگ پاره می شود و آب نشت می کند. سپس باید پمپ ماشین ظرفشویی و واشر درب ماشین ظرفشویی چک شود. هرکدام از اینها می توانند در این مشکل دخالت داشته باشند.

چرا ظرفشویی صدا می دهد ؟

این مشکل ممکن است از پمپ ماشین ظرفشویی ناشی شود. گاهی نیز مشکل از اسپری ماشین ظرفشویی است که ممکن است به قفسه یا ظروف برخورد کند و ایجاد صدا کند.

چرا آب داخل ماشین ظرفشویی نمی شود؟

 برای حل این مشکل شناور و سوئیچ شناور را چک کنید؛ زیرا شناور و سوئیچ شناور میزان ورود آب به ماشین ظرفشویی را کنترل می کنند.

چرا ماشین ظرفشویی آب را تخلیه نمی کند؟

علت این امر معمولا خرابی پمپ تخلیه ظرفشویی است. از یک مرکز معتبر و مجهز برای بررسی های بیشتر و انجام تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی کمک بگیرید.

چرا ماشین ظرفشویی از مواد شوینده استفاده نمی کند ؟

این پرسش نمونه ای از سوالات متداول تعمیرات ظرفشویی است. برای حل آن مخزن مواد شوینده را چک کنید و اگر نتوانستید مشکل را حل کنید از یک مرکز تعمیراتی معتبر کمک بخواهید.

چرا درب ماشین ظرفشویی قفل نمی شود ؟

احتمالا قفل درب و سوئیچ قفل و بعد از این دو برد اصلی دستگاه دچار مشکل شده است.

چرا چرخه شستشوی ماشین ظرفشویی بیش از حد معمول و یا کمتر است ؟

در این مشکل ممکن است تایمر ماشین ظرفشویی، ترموستات یا خازن حرارتی دچار ایراد شده باشد.

چرا قفسه های ماشین ظرفشویی نمی چرخد ؟

احتمالا غلطک های چرخ های قفسه ها خراب شده اند.

چرا ماشین ظرفشویی بوی بد می دهد ؟

این پرسش نیز نمونه ای از سوالات متداول تعمیرات ظرفشویی است. برای رفع این مشکل دستگاه را از هرگونه مواد غذایی پاک کنید. در فنجانی کوچک مقداری سرکه سفید یا خلال پوست لیمو ترش بریزید و آن را در بالاترین طبقه ماشین ظرفشویی قرار دهید و بگذارید تا ماشین ظرفشویی با درجه شستشوی معمولی خالی کار کند. به این ترتیب داخل ماشین ظرفشویی بوی مطبوع و تازه ای را به خود می گیرد. تمیز کردن فیلتر دستگاه هم در رفع این مشکل موثر است. فیلتر را با استفاده از برس و اسکاچ و صابون و آب داغ تمیز کنید.

تعمیرات ظرفشویی خود را به ما بسپارید

مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر و مجازی است که در حوزه فروش  و تعمیرات خدمات شایسته و بایسته ای به کاربران ارائه می دهد. این مرکز با یک شعبه مرکزی و چهار شعبه همراه در تهران و یک شعبه رسمی و فعال در استان البرز، چتر حمایتی خود را برای همه کاربران گشوده است.

مرکز سخت افزار ایران برای ارائه خدمات به کاربران شهرستانی هم برنامه ریزی های دقیقی انجام داده است و هرگز این کاربران را فراموش نکرده و نمی کند. ساعت کاری شعبه مرکزی مرکز سخت افزار ایران شنبه تا چهارشنبه ۸ الی ۲۱، پنج شنبه ۸ الی ۱۸ و ایام تعطیل ۹ الی ۱۵ است. برای اطلاع از آدرس، ساعات کاری و شماره تلفن های سایر مراکز نیز صفحه تماس با ما را مرور کنید. همه خدمات این مرکز همراه با ضمانت نامه های معتبر و کتبی است.

نوشته سوالات متداول تعمیرات ظرفشویی اولین بار در مرکز سخت افزار ایران. پدیدار شد.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: user4