سوالات متداول تعمیرات پکیج ، قسمت دوم

در روزهای گذشته، تعدادی از رایج ترین و پر تکرارترن پرسش های پیرامون تعمیرات پکیج را به شما همراهان گرامی ارائه دادیم. همانطور که در بخش اول نیز اشاره کردیم، پکیج سیستم پیچیده ای دارد و کاربران را دچار ابهام می کند. به دلایل مختلف، ممکن است مشکلاتی  در عملکرد این دستگاه ایجاد شده و نیاز به بررسی تخصصی تر داشته باشد. بیشتر کاربران در این شرایط نگران شده و به دنبال دلایل بروز مشکل و روش های رفع آن هستند. ما در این مطلب، ضمن ارائه ی سوال های رایج در زمینه ی تعمیر پکیج و بررسی مشکل پیش آمده، دلایل بروز آن  را نیز ارائه خواهیم نمود. ضمن این که تلاش می کنیم با ارائه راه حل های کاربردی، شما عزیزان را در زمینه ی رفع اختلال یاری نماییم. در صورت برطرف نشدن ایراد با راه حل های ارائه شده، می توانید از تکسین های مجرب حاضر در نمایندگی تعمیرات پکیج مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید. برای آشنایی با سوالات تعمیرات پکیج ، تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

سوالات تعمیرات پکیج

رایج ترین سوالات تعمیرات پکیج

گروهی دیگر از رایج ترین سوالات تعمیر پکیج که توسط کاربران این دستگاه مطرح شده اند، شامل موارد زیر می گردند:

سوال: چرا دودکش مکررا قطع می شود؟

پاسخ: قطع شدن مکرر دودکش یکی از مشکلات پکیج است که بعضا کاربران آن را سطحی انگاشته و توجهی به آن نمی کنند. اما باید بدانید که تداوم این مساله می تواند خطر آفرین باشد؛ اگر دودکش قطع باشد، تهویه به خوبی صورت نمیگیرد و گاز به داخل محیط منتشر می شود. این مساله می تواند برای سلامتی کاربران به شدت خطرناک بوده و حتی جان آنها را تهدید نماید. دیلیل تکرار این مشکل، بسته بودن مسیر دودکش است که این انسداد باید در اسرع وقت برطرف شده و یا در صورت نیاز، دودکش تعویض گردد.

سوال: چرا دمای آب به درستی نمایش داده نمی شود؟

پاسخ: یکی از رایج ترین سوالات تعمیرات پکیج ، مربوط به نمایش اشتباه دمای آب است. در این شرایط، به احتمال زیاد NTC دستگاه دچار مشکل شده و باید ضمن بررسی دقیق، مورد ترمیم قرار بگیرد. البته این قطعه در اغلب موارد قابل تعمیر نبوده و باید با یک نمونه ی جدید جایگزین گردد.

سوال: چرا آب پکیج یخ می زند؟

پاسخ: یخ زدن آب پکیج و جامپ شدن پمپ، یکی دیگر از مشکلات رایج این دستگاه است که معمولا به دلیل کارکرد نامناسب سیستم ضد یخ زدگی و ضد گریپاژ و یا عدم تزریق ضد یخ داخل مدار قبل از زمستان بروز پیدا می کند. برای رفع این مشکل، باید ضد یخ به مدار شوفاژ تزریق شود. توصیه می کنیم برای حصول نتیجه ی بهتر، انجام این کار را به سرویس کارهای مجرب مرکز سخت افزار ایران محول نمایید.

سوال: چرا فشار آب پایین است؟

پاسخ: دیگر مورد از سوالات تعمیرات پکیج ، این است که چرا فشار آب پایین است؟ خب این مساله می تواند دلایل متعددی داشته باشد؛ از جمله کم بودن فشار آب شهری، نشتی رادیاتورها و یا لوله کشی اشتباه پکیج. راه حل این مشکل، استفاده از استفاده از پمپ آب خانگی برای افزایش فشار آب است. البته با گرفتن نشتی های موجود در سیستم نیز می توانید فشار آب را به حد متعادل برسانید.

سوال: چرا شعله های پکیج زرد رنگ هستند؟

پاسخ: زرد رنگ بودن شعله ی پکیج، معمولا نشان دهنده ی وجود یک مشکل یا انسداد در مسیر دودکش و یا نصب نادرست این قطعه است. نبود هوای کافی در محیط، کثیفی مشعل ها، عدم تناسب قطر مشعل با نوع گاز مصرفی، دوده داشتن دیگ و دودکش نیز ممکن است جزء دلایل بروز این ایراد باشند. اقداماتی مثل: بررسی مسیر دودکش، تعبیه دریچه برای ورود هوا، کنترل قطر مشعل، تمیز کردن مشعل ها، دیگ و دودکش می توانند در رفع این ایراد موثر واقع شوند.

سوال: چرا علی رغم روشن بودن شعله، رادیاتور ها گرم نمی شوند؟

پاسخ: بسته بودن مسیر رفت و برگشت رادیاتورها، وجود هوا در درون سیستم، عدم گردش پمپ، فشار پایین آب، اتصال اشتباه رفت و برگشت رادیاتورها به پکیج،  اصلی ترین دلایل این مورد از سوالات تعمیرات پکیج به شمار می روند. با باز کردن والو رفت و برگشت رادیاتورها، هواگیری، بررسی پمپ و پروانه آن، بالا بردن فشار آب و تصحیح اتصال رفت و برگشت، این مساله برطرف خواهد شد.

نمایندگی تعمیرات پکیج

نمایندگی تعمیرات پکیج در مرکز سخت افزار ایران، از چندین واحد مجزا تشکیل شده که در هریک از آنها، بررسی و تعمیر هریک از انواع پکیج بوتان، سامسونگ، ال جی و … انجام می شود. تکنسین هایی که به مراحل ترمیم نظارت دارند، از بین مجرب ترین کارشناسان تعمیر پکیج انتخاب شده اند و با دانش فنی و تجربه ی بالای خود، سطح کیفی خدمات این مرکز را ارتقا بخشیده اند. همچنین این مرکز برای ارتقا سطح کیفی خدماتش، از پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزار آلات تعمیراتی روز دنیا استفاده می کند. از جمله سرویس های ویژه ی نمایندگی تعمیرات پکیج، می توان به سرویس در محل این دستگاه اشاره کرد.

نوشته سوالات متداول تعمیرات پکیج ، قسمت دوم اولین بار در مرکز سخت افزار ایران. پدیدار شد.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: