همه چیز درباره ی رسوب گیری پکیج

یکی از شایع ترین مشکلات پکیج های دیواری که موجب بروز ایرادهای متعدد در این دستگاه و عملکرد آن خواهد شد، رسوب گرفتن پکیج است. دلیل رسوب گرفتن لوله ها و قطعات این دستگاه، معمولا سختی آبی مصرفی است. عدم رسوب زدایی به موقع در این شرایط می تواند زمینه ساز خسارات جبران ناپذیری در دستگاه شده و هزینه های تعمیرات را افزایش دهد.

اگر شما به عنوان کاربر، اطلاعاتی راجع به این مشکل و روش های برطرف کردن آن داشته باشید، می توانید با رسوب گیری در زمان مناسب، از بروز مشکلات و اختلالات جدی تر در دستگاه جلوگیری کنید. در ادامه ی این مطلب، مراحل و نکات کاربردی را در خصوص رسوب گیری پکیج به شما کاربران عزیز ارائه داده و به شما کمک می کنیم که این فرایند را انجام دهید. چنانچه نیاز به دریافت خدمات تخصصی تر در این زمینه داشتید، می توانید از تکنسین های مجرب نمایندگی تعمیر پکیج مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

رسوب گیری پکیج

اهمیت رسوب زدایی پکیج

پیش از آشنایی با مراحل رسوب گیری پکیج ، بد نیست کمی در مورد اهمیت انجام این عملیات بدانید. بسیاری از کاربران تصور می کنند که رسوب زدایی یا سرویس دوره ای پکیج، یک اقدام اضافی و هزینه ای بیهوده است. این در حالی است که سرویس پکیج ها راهی برای پیشگیری از ایجاد خسارات جبران ناپذیر یا تعمیرات پکیج با هزینه های بالا است.

از طرفی، انجام دادن این فرایند به صورت منظم، معایب احتمالی پکیج را مشخص کرده و باعث می شود که بتوانید این معایب را پیش از جدی تر شدن برطرف نمایید. مزیت دیگر این کار این است که راندمان عملکردی پکیج را افزایش داده و موجب عملکرد بهتر آن خواهد شد. همچنین، با سرویس و رسوب گیری به موقع پکیج، ظاهر این دستگاه نیز زیبا تر خواهد شد.

انواع روش های رسوب گیری پکیج

به طور کلی، فرایند رسوب گیری پکیج به دو روش سنتی و جدید انجام می گردد. در زیر، به توضیح هر دو روش خواهیم پرداخت:

رسوب گیری سنتی

در رسوب زدایی به روش سنتی، برای این کار از مواد جرم گیر استفاده می شود. این روش نیاز به رعایت دقیق و کامل نکات ایمنی داشته و در صورت تعلل، ممکن است خطراتی را برای کاربران به همراه داشته باشد. برای این کار، حتما باید از ماسک و لباس کار و دستکش و عینک استفاده کنید. همچنین در حین ریختن اسید، احتیاط لازم را به عمل آورید. مراحل این فرایند به ترتیب زیر است:

1- دو شاخه دستگاه را از برق جدا کرده و کاور را باز کنید.

2- آب پکیج را به صورت کامل تخلیه کنید.

3- در این مرحله ی رسوب گیری پکیج به روش سنتی، باید مبدل پکیج را که از طریق دو عدد پیچ آلن به بلوک ها متصل شده است، باز کنید.

4- در این مرحله، با استفاده از دیسکلر (اسید و یا جوهر نمک صنعتی) و یا اسید، مبدل ها را شستشو داده و رسوب زدایی کنید.

5- مبدل را حرارت داده و سپس با ضربه چکش و فشار آب، رسوبات کنده شده را بیرون آورید.

6- در ششمین مرحله، بعد از باز کردن مبدل و تخلیه کامل آب درون آن، مبدل را روی زمین گذاشته و از سمت دو سوراخ آن شروع به ریختن دیسکلر کنید

7- بعد از تخلیه کامل رسوبات از مبدل، مجددا آن را نصب کنید.

8- پس از انجام مراحل ذکر شده برای رسوب گیری پکیج ، مبدل ثانویه را نیز نصب نمایید.

9- فراموش نکنید که فشار پکیج باید روی ۱/۵ تنظیم شود.

رسوب زدایی مدرن پکیج

برای رسوب گیری پکیج به روش مدرن و جدد، باید از پمپ رسوب گیر استفاده کنید. حسن این روش این است که نیازی به باز کردن دستگاه ندارد. کافی است پمپ اسیدشویی را در ظرف اسید قرار داده و خروجی را به یک ظرف مبدل گرمایی و صل کنید. سپس طرف دیگر مبدل گرمایی را با استفاده از شلنگ لاستیکی به ظرف ارتباط دهید. پس از چند دقیقه کار کرد پمپ، تمام جرم داخل مبدل گرمایی گرفته می شود.

پس از پایان مراحل کار، مبدل را با استفاده از آب شستشو داده و در محل قبلی آن نصب کنید. با توجه به این که هر دو روش رسوب گیری پکیج نیاز به استفاده از اسید دارد، توصیه می کنیم برای پیشگیری از بروز خطرات و آسیب های ناشی از استفاده از این ماده، عملیات مورد بحث را به تکنسین های واحد تعمیرات پکیج مرکز سخت افزار ایران محول کنید. همکاران ما برای این منظور، نکات ایمنی را به دقت رعایت کرده و به دلیل تجربه ی بالایی که دارند، این فرایند را به صورت کامل و بی نقص انجام خواهند داد.

نمایندگی تعمیرات پکیج

نمایندگی تعمیرات پکیج در مرکز سخت افزار ایران، با این هدف راه اندازی شده که کاربران محترم بتوانند با کیفیت ترین سرویس ها را در زمینه ی ترمیم و تعویض بخش های مختلف این محصول دریافت نمایند. همکاران متخصص و مجرب ما در این مرکز، از ابزارآلاتی استفاده می کنند که از بین پیشرفته ترین نمونه های روز دنیا انتخاب شده اند. به همین دلیل نیز کاربران می توانند اطمینان داشته باشند که پکیج مورد نظرشان به تخصصی ترین شکل ممکن ترمیم خواهد شد.

ما در تلاشیم که ضمن ارتقا سطح کیفی خدمات در حوزه های ذکر شده و جلب رضایت کاربران گرامی، این عزیزان را از مراجعه به چندین مرکز خدماتی بی نیاز ساخته و نیازهای آنها در کلیه ی زمینه های مرتبط با انواع پکیج را به نحو احسن برطرف نماییم. گفتنی است نمایندگی تعمیرات پکیج، در راستای راحتی هرچه بیشتر کاربران، خدمات خود را به صورت سرویس در محل به این عزیزان ارائه می نماید.

نوشته همه چیز درباره ی رسوب گیری پکیج اولین بار در مرکز سخت افزار ایران. پدیدار شد.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: