پرینتر کار کرده

پرینتر دست دوم
Rate this post

پرینتر مستعمل

برای خرید و فروش پرینتر کارکرده با شرکت زیمابی تماس بگیرید

تعمیرات تخصصی هارد - لپ تاپ - پرینتر
تعمیرات تخصصی هارد – لپ تاپ – پرینتر

شما تا به حال سعیدر خرید پرینتر کار کرده کرده اید؟ آن را دقیقا همان چیزی است چاپگر لیزری می کند هنگامی که آن را می سازد یک کپی دائم اطلاعات (پرینتر کار کرده) از کامپیوتر شما بر روی یک تکه کاغذ . با تشکر از فیلم های علمی تخیلی و جاسوسی، ما تمایل به فکر کردن به لیزر ها را به عنوان پرتوهای باور نکردنی قدرتمند نور می توانیم از طریق تکه های فلز یا انفجار سفینه های دشمن به قطعه قطعه. اما لیزرهای کوچک نیز بسیار شبیه به هم هستند: آنها صداها و کلیپ های ویدئویی را از دیسک ها در دستگاه های CD و DVD خواندند و بخش های حیاتی بسیاری از پرینتر کار کرده و کامپیوتر هستند. همه مجموعه؟ خوب، اجازه دهید نگاهی دقیق تر به نحوه کارکرد چاپگرهای لیزری داشته باشیم!

پرینتر کار کرده لیزری فشرده به نظر نمی رسد که به یک چاپگر جوهر افشان متفاوت باشد ، اما جوهر را بر روی صفحه کاملا متفاوت می کند. یک چاپگر جوهر افشان با استفاده از حرارت برای پرت کردن جوهر مرطوب از لوله های گرم مانند سرنگ استفاده می کند، در حالی که یک چاپگر لیزری از برق استاتیک برای انتقال یک پودر جوهر خشک به نام تونر استفاده می کند.

پرینتر دست دوم
پرینتر دست دوم

پرینترهای دست دوم

پرینترهای لیزری بسیار شبیه فتوکپی هستند و از همان تکنولوژی اساسی استفاده می کنند. در واقع، همانطور که بعدا در این مقاله توضیح می دهیم، اولین پرینتر لیزری از فتوکپی اصلاح شده ساخته شده است. در یک فتوکپی، یک نور روشن برای ساخت یک کپی دقیق از یک صفحه چاپ شده استفاده می شود. نور این صفحه را روی یک درام حساس به نور نشان می دهد؛ الکتریسیته ساکن (اثری که باعث می شود یک بالون به لباس هایتان بچسبد اگر چند بار آن را مالش دهید) باعث می شود ذرات جوهر به درام بچسبند؛ سپس جوهر به کاغذ منتقل شده و با غلطک های گرم به سطح آن متصل می شود. چاپگر لیزری تقریبا به همان شیوه عمل می کند، با یک تفاوت مهم: چرا که هیچ نسخه اصلی برای کپی وجود ندارد، لیزر باید از ابتدا آنرا بنویسد.

تصور کنید که شما یک کامپیوتر پر از داده ها است. اطالعاتی که شما ذخیره می کنید در قالب الکترونیکی است: هر قطعه ای از داده ها به وسیله یک دستگاه سوئیچینگ با میکروسکوپ کوچک به نام ترانزیستور ذخیره می شود . کار چاپگر این است که این اطلاعات الکترونیکی را به کلمات و تصاویر تبدیل کند: در واقع، برای تبدیل برق به جوهر. با یک چاپگر جوهر افشان ، این آسان است که ببینید که چگونه اتفاق می افتد: اسلحه جوهر، به صورت الکتریکی عمل می کند، جریان دقیق آتش جوهر در صفحه. با یک چاپگر لیزری، همه چیز کمی پیچیده تر است. داده های الکترونیکی از رایانه شما برای کنترل پرتو لیزر استفاده می شود و این لیزری است که جوهر را در صفحه دریافت می کند، با استفاده از الکتریسیته ساکن به روش مشابه با یک فتوکپی.

پرینتر دست دوم
پرینتر دست دوم

چاپگر لیزری چگونه کار می کند

هنگامی که چیزی را چاپ می کنید، رایانه شما یک جریان گسترده داده های الکترونیکی (معمولا چند مگابایت یا میلیون کاراکتر) را به چاپگر لیزری شما ارسال می کند. مدار الکترونیکی در چاپگر نشان می دهد که همه این اطلاعات به چه معناست و چه چیزی باید در صفحه شبیه باشد. این یک پرتو لیزر را به عقب و جلو در داخل یک درام داخل چاپگر می سازد و یک الگوی الکتریسیته ساکن ایجاد می کند. الکتریسیته ساکن به صفحه ای از نوع جوهر پودری به نام تونر جذب می کند. در نهایت، همانطور که در یک فتوکپی، یک دستگاه فریزر تونر را به کاغذ متصل می کند.

پرینتر دست دوم
پرینتر دست دوم
 1. میلیون ها بایت (کاراکتر) جریان داده به چاپگر از رایانه شما.
 2. مدار الکترونیکی در چاپگر (به طور موثر، یک رایانه کوچک در حق خود) ارقام چگونه برای چاپ این داده ها تا آن را درست به نظر میرسد در صفحه
 3. مدار الکترونیکی مدار سیم پیچ را فعال می کند . این یک سیم ولتاژ بالا است که بار الکتریکی ایستا را به هر چیزی که در این نزدیکی است، می دهد.
 4. سیم قرقره از طبل فتوگرامتر طلب می کند تا طبل مثبت شارژ مثبت به طور یکنواخت در سراسر سطح آن برسد.
 5. در عین حال، مدار لیزری را فعال می کند تا آن تصویر صفحه را بر روی درام جلب کند. پرتو لیزر در واقع حرکت نمی کند: آن را از یک آینهمتحرک که آن را بیش از درام را اسکن می کند. جایی که پرتو لیزر به درام نفوذ می کند، شارژ مثبت که در آنجا وجود دارد را پاک می کند و در عوض یک منطقه از بار منفی ایجاد می کند. به تدریج تصویری از کل صفحه روی درام ساخته می شود: جایی که صفحه باید سفید باشد، مناطق با بار مثبت وجود دارد؛ جایی که صفحه باید سیاه باشد، زمینه های بارگیری منفی وجود دارد.
 6. یک رولر جوهر لمس درام طیف نورسنجی آن را با ذرات کوچک از جوهر پودری (تونر) پوشش می دهد. تونر داده شده است، یک بار الکتریکی مثبت، پس از آن به بخش هایی از درام گیرنده نوری است که دارای بار منفی میله های (به یاد داشته باشید که تغییرات الکتریکی مخالف در راه همان است که قطب های مخالف یک آهنربا جذب جذب). هیچ جوهر به قطعات درام که دارای بار مثبت هستند جذب می شود. یک تصویر ناخوانا از صفحه بر روی درام ساخته می شود.
 7. یک ورق کاغذ از یک قیف در طرف دیگر چاپگر به طرف درام میرود. همانطور که حرکت می کند، کاغذ یک بار الکتریکی مثبت الکتریکی قوی توسط یک سیم مسی دیگر ارائه می شود.
 8. هنگامی که کاغذ در نزدیکی درام حرکت می کند، بار مثبت آن ذرات تونر با بار منفی را از درام جذب می کند. تصویر از روی درام بر روی کاغذ منتقل می شود، اما برای لحظه ای، ذرات تونر به آرامی روی سطح کاغذ استراحت می کنند.
 9. کاغذ جوهر از طریق دو غلتک داغ ( واحد فریزر ) عبور می کند. گرما و فشار از غلطکها ذرات تونر را به طور دائم به فیبرهای کاغذ ذوب می کنند.
 10. چاپی ظهور از طرف دستگاه کپی. با تشکر از واحد فریزر، کاغذ هنوز گرم است. این به معنای واقعی کلمه داغ کردن مطبوعات است!

چه کسی چاپگر لیزری را اختراع کرد؟

تا اوایل دهه 1980، به سختی کسی کامپیوتر شخصی یا اداری داشت؛ چند نفر که “چاپ” (چاپ) را با چاپگرهای ماتریس انجام دادند . این ماشین های نسبتا آهسته باعث ایجاد سر و صدایی ناخوشایند وحشتناکی شدند، زیرا آنها از شبکه ای از سوزن های فلزی کوچک استفاده می کردند که در برابر یک روبان جوهره ای قرار می گرفتند تا شکل نامه ها، اعداد و نمادهای روی صفحه را شکل دهند. هر یک از کاراکترها به صورت جداگانه، خط به خط، با سرعت معمولی حدود 80 کاراکتر (یک خط متن) در هر ثانیه چاپ می شوند، بنابراین یک صفحه برای حدود یک دقیقه طول می کشد تا چاپ شود. هرچند که در مقایسه با پرینترهای لیزری مدرن به نظر می آید، خیلی سریع تر از بسیاری از افراد می توانست نامه ها و گزارش هایی را با یک ماشین تحریر قدیمی(ماشین های چاپی مکانیکی یا الکتریکی که در دفاتر برای نوشتن نامه ها استفاده می شوند، قبل از خرید کامپیوترهای ارزان قیمت، منسوخ شده اند). گاهی اوقات گاهی اوقات صورتحساب ها را مشاهده می کنید و برچسب های چاپ شده توسط dot-matrix را در نظر می گیرید؛ شما همیشه می توانید بگویید که چاپ نسبتا خام بوده و از نقاط بسیار قابل مشاهده است. در اواسط دهه 1980، همانطور که رایانه ها با کسب و کارهای کوچک محبوب تر می شدند، مردم می خواستند ماشین هایی باشند که بتوانند به سرعت چاپگرهای ماتریس نقطه ای، نامه ها و گزارشات را تولید کنند، اما با همان کیفیت چاپی که از ماشین های قدیمی چاپ شده می توانستند دریافت کنند. درب برای پرینترهای لیزری باز بود!

خوشبختانه، تکنولوژی چاپ لیزری در حال حاضر در راه است. اولین چاپگر لیزری در اواخر دهه 1960 توسط گری استارکوئیدر از Xerox توسعه یافت که کار خود را بر روی دستگاه های فتوکپی که Xerox چنین شرکت موفق را ساخته بودند، برپا کرد. تا اواسط دهه 1970، Xerox یک چاپگر لیزری تجاری-یک فتوکپی اصلاح شده با تصاویری که توسط یک لیزر به نام داور ساخته شده بود ، تولید می کرد که می توانست حدود 60 صفحه در دقیقه (یک در هر ثانیه) ضربه بزند و برای مبلغ فوق العاده 300،000 دلار فروخت . در اواخر دهه 1970، شرکت های بزرگ کامپیوتری، از جمله IBM، Hewlett-Packard و Canon، برای توسعه پرینترهای لیزری ارزان قیمت رقابت کردند، هرچند که ماشین هایی که از آنها استفاده می کردند تقریبا 2-3 برابر بزرگتر از اندازه های مدرن بودند. فتوکپی بسیار بزرگ

دو دستگاه مسئول ساخت پرینترهای لیزری به مقاصد بازار بودند. یکی از LaserJet بود که توسط Hewlett-Packard (HP) در سال 1984 در 3495 دلار نسبتا مقرون به صرفه منتشر شد. دیگر، LaserWriter اپل ، در ابتدای آن هزینه تقریبا دو برابر (6995 دلار) بود که آن را در سال بعد راه اندازی شد همراه با کامپیوتر مکینتاش اپل. با این حال، این تاثیر بسیار مهمی داشت: مکینتاش بسیار آسان بود و با نرم افزار دسکتاپ نسبتا ارزان و چاپگر لیزری معنی داشت که تقریبا هر کسی می توانست کتاب ها، مجلات و هر چیزی و هر چیز دیگری را که می توانست بر روی آن چاپ کند کاغذ. Xerox ممکن است تکنولوژی را توسعه داده باشد، اما HP و اپل آن را به جهان فروخته است!

چاپگر لیزری اول

با قرار گرفتن در بایگانی دفتر ثبت اختراعات و علامت تجاری ایالات متحده، من یکی از طرح های اصلی چاپگر لیزری چاپگر گری استارکویرر را که در تاریخ 7 ژوئن 1977 ثبت شده است، پیدا کردم. برای انجام آن آسان تر، من آن را رنگ کرده و آن را بیشتر توضیح دادم به سادگی از نقاشی فنی در ثبت اختراع اصلی (اگر می خواهید، می توانید اطلاعات کامل تحت پروانه ایالات متحده 4027961: کپی / اسکن دستگاه رادیو را پیدا کنید ).

آنچه که ما داریم، اساسا یک دستگاه اسکن لیزر (رنگ آبی) است که در بالای یک دستگاه عکاسی معمولی و بزرگ (رنگ قرمز) نشسته است. در طراحی Starkweather، اسکنر لیزر روی پنجره شیشه ای فتوکپی (جایی که شما معمولا اسناد خود را روی آن قرار می دهید) اسلاید می شود، بنابراین دستگاه همان می تواند به عنوان یک چاپگر لیزری یا یک کپی تهیه شود، پیش بینی همه در ماشین های اداری در حدود 20 تا 25 سال است.

 

آثار هنری: طراحی اولیه چاپگر لیزر گاری استارکویرر از Patent US 4027961: کپی / اسکن دستگاه رادیو ، با مجوز از دفتر ثبت اختراع و علامت تجاری ایالات متحده.

چگونه کار می کند؟

 1. اسکنر لیزر تصویر را ایجاد می کند.
 2. تصویر از طریق پنجره کپی شیشه ای به دستگاه مکانیکی کپی در زیر می شود.
 3. تصویر توسط یک آینه منعکس شده است.
 4. یک لنز تصویر را متمرکز می کند.
 5. یک آینه دوم تصویر را دوباره نشان می دهد.
 6. تصویر به کمربند فتوکپی منتقل می شود.
 7. واحد توسعه دهنده تصویر را به شکل قابل چاپ تبدیل می کند.
 8. تصویر قابل چاپ به کاغذ منتقل می شود.
 9. فایزر به طور دائمی تصویر را بر روی صفحه قرار می دهد که در بالای دستگاه به قفسه جمع آوری می شود.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: hpabaco

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *