چرا پکیج روشن نمی شود؟

روشن نشدن پکیج ، یک مشکل آزار دهنده و البته نگران کننده است که باید در اولین فرصت برطرف گردد. بسیاری از کاربران در تماس با تکنسین های نمایندگی تعمیرات پکیج مرکز سخت افزار ایران، از این مساله شکایت کرده اند که پکیج شان به صورت ناگهانی و بدون هیچ دلیل مشخصی، روشن نمی شود.

البته این مساله دلایل خاص خود را دارد؛ اما با توجه به پیچیدگی قطعات دستگاه، معمولا کاربران قادر به تشخیص این دلایل نیستند. از طرفی، گاهی مشکل ریشه در خرابی یا از کار افتادن بخش های داخلی دستگاه دارد که در این صورت، نیاز به بررسی و تعمیر تخصصی تر می باشد. در ادامه مقاله ی امروز، شما همراهان گرانقدر را با اصلی ترین دلایل روشن نشدن پکیج و راه حل های رفع این مشکل آشنا خواهیم کرد. در صورت نیاز هم می توانید خدمات و سرویس های تخصصی تر را از نمایندگی تعمیر پکیج در مرکز سخت افزار ایران دریافت کنید.

روشن نشدن پکیج

دلایل و راه حل های روشن نشدن پکیج

به طور کلی، موارد متعددی هستند که می توانند موجب روشن نشدن سیستم پکیج شما شوند. مهم ترین دلایل بروز این اتفاق عبارتند از:

افت فشار آب

وقتی پکیج روشن نمی شود، اولین موردی که بررسی می گردد، میزان آب داخل لوله ها است. افت فشار آب، منجر به ایجاد مشکلاتی در پکیج خواهد شد که یکی از آنها، روشن نشدن این دستگاه است. جالب است بدانید که همه‌ پکیج‌ها به صورت پیش ‌فرض، دارای یک سیستم خاموش کردن خودکار هستند و یکی از مواردی که موجب فعال شدن این سیستم می‌شود، کمبود فشار است.

برای بررسی فشار آب، باید نشانگر عقربه ای زیر پکیج را چک کنید؛ اگر عدد این نشانگر، کمتر از 0.5 باشد، دستگاه یا کلا روشن نمی ‌شود و یا بلافاصله پس از روشن شدن، خاموش می گردد. در حالت نرمال، این نشانگر باید عددی بین 1 و 2 را نشان دهد. شما می توانید با استفاده از شیر فشار آب کنار این نشا‌نگر، فشار مخزن را افزایش دهید.

وجود هوا در لوله ها

دیگر علت روشن نشدن پکیج ، هوا گرفتن لوله های این دستگاه است. این مساله باعث می شود که آب گرم از پکیج به شوفاژها منتقل نشود و در نتیجه، یا سیستم روشن نشود و یا خود به خود خاموش گردد. در این شرایط، حتی با ریست کردن پکیج و تنظیم فشار آب مخزن هم مشکل حل نخواهد شد. برای رفع مشکل در این حالت، باید قبل از هر کاری، همه ی رادیاتورها را هواگیری کنید.

اگر همچنان پکیج روشن نشد، ممکن است ایراد از پمپ دستگاه باشد که در این صورت، بهتر است از تکنسین های نمایندگی تعمیرات پکیج در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

انسداد لوله ها

به عنوان یکی از مهم ترین و رایج ترین دلایل روشن نشدن پکیج ، باید به انسداد لوله های آن اشاره کرد. البته آب اکثر مناطق ایران سختی بالایی ندارد، اما برای اطمینان، معمولا یک دستگاه سختی ‌گیر در مدار لوله‌ ها نصب می ‌شود. در صورتی که پکیج شما فاقد این دستگاه است و بیش از یک سال کار کرده، بدون شک مدارها و لوله های آن را رسوب گرفته است.

در این شرایط، بهترین راه، رسوب زدایی پکیج است که در مقالات قبلی، راجع به این اقدام صحبت کرده ایم. در صورت نیاز هم می توانید از تخصص و مهارت بالای همکاران ما در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

خرابی الکترود تشخیص شعله

در بین قطعات پکیج، قطعه ای به نام الکترود شعله وجود دارد که وظیفه ی آن، تشخیص صحیح بودن گاز ورودی به دستگاه است. اگر این الکترود دچار مشکل شود یا فاصله‌ ی آن با شعله ‌ی آتش زیاد گردد، پکیج خاموش شده و دیگر روشن نمی شود.

برای رفع مشکل روشن نشدن پکیج در این حالت، با استفاده از یک انبر دست، الکترود را به شعله نزدیک کنید، اگر مشکل حل نشد، یا الکترود کلا خراب شده و نیاز به تعویض دارد و یا این که مشکل از بخش های دیگر است.

عملکرد نادرست دودکش

یکی از مواردی که منجر به روشن نشدن پکیج می شود اما بسیاری آن را نادیده می گیرند، عملکرد نادرست دودکش است. کارکرد ناقص این بخش، معمولا ناشی از مواردی همچون رعایت نکردن فاصله دودکش با سقف است. این مساله باعث می شود که دود دستگاه به درستی خارج نشده و به دنبال آن، یا روشن نشود و یا پس از چند دقیقه خاموش گردد.

گرم شدن بیش از حد پکیج

گرم شدن بیش از حد پکیج نیز در شرایطی می تواند موجب روشن نشدن این دستگاه شود. همچنین این مساله باعث خاموش شدن ناگهانی پکیج نیز می شود. لازم است بدانید که گرم شدن پکیج یک مشکل پیچیده است و دلایل متعددی دارد. لذا بهتر است که برای برطرف کردن این مشکل، حتما از متخصصین تعمیرات پکیج در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

خرابی برد پکیج

اگر پس از بررسی و رفع موارد ذکر شده، همچنان مشکل روشن نشدن پکیج ادامه داشت، به احتمال زیاد، ریشه ی مساله در سیستم مرکزی و برد دستگاه است. در این حالت، برد باید توسط یک تعمیرکار مجرب و ماهر مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز، تعمیر یا تعویض گردد.

نمایندگی تعمیرات پکیج

نمایندگی تعمیرات پکیج در مرکز سخت افزار ایران، با این هدف راه اندازی شده که کاربران محترم بتوانند با کیفیت ترین سرویس ها را در زمینه ی ترمیم و تعویض بخش های مختلف این محصول دریافت نمایند. همکاران متخصص و مجرب ما در این مرکز، از ابزارآلاتی استفاده می کنند که از بین پیشرفته ترین نمونه های روز دنیا انتخاب شده اند.

به همین دلیل نیز کاربران می توانند اطمینان داشته باشند که پکیج مورد نظرشان به تخصصی ترین شکل ممکن ترمیم خواهد شد. ما در تلاشیم که ضمن ارتقا سطح کیفی خدمات در حوزه های ذکر شده و جلب رضایت کاربران گرامی، این عزیزان را از مراجعه به چندین مرکز خدماتی بی نیاز ساخته و نیازهای آنها در کلیه ی زمینه های مرتبط با انواع پکیج را به نحو احسن برطرف نماییم. گفتنی است نمایندگی تعمیرات پکیج، در راستای راحتی هرچه بیشتر کاربران، خدمات خود را به صورت سرویس در محل به این عزیزان ارائه می نماید.

نوشته چرا پکیج روشن نمی شود؟ اولین بار در مرکز سخت افزار ایران. پدیدار شد.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: