چرا پکیج صدا می دهد؟

پکیج در کنار تمام مزایایی که برای کاربران فراهم می کند، گاها مشکلاتی دارد که کاربران این دستگاه را به دردسر می اندازد. یکی از آزار دهنده ترین ایرادات این دستگاه، سر و صدا های غیر معمول آن است. در این حالت، معمولا صداهایی شبیه به تق تق از پکیج شنیده می شود و دلیل آن نیز مشخص نیست. ما در این مطلب قصد داریم در مورد دلایل صدا دادن پکیج با شما صحبت کرده و اطلاعاتی را در مورد روش های کاربردی رفع این مشکل به شما عزیزان ارائه دهیم. ضمن این که همکاران ما در واحد تعمیرات پکیج مرکز سخت افزار ایران، با استفاده از تجهیزات پیشرفته و نیز با تکیه بر تجربه و مهارت بالای خود، این مشکل را در اسرع وقت برطرف می نمایند.

صدا دادن پکیج

مهم ترین دلایل صدا دادن پکیج

مهم ترین دلایل صدا دادن پکیج عبارتند از:

سرد بودن آب ورودی

یکی دیگر از دلایلی که برای رفع صداهای غیر عادی پکیج مورد توجه قرار می گیرد، سرد بودن بیش از حد آب ورودی است. به خصوص اگر پکیج در فصل زمستان صدا می دهد، باید از متعادل بودن دمای آب ورودی دستگاه اطمینان حاصل نمایید. گاهی آب با شدت سرمای زیاد وارد دستگاه می شود و به دلیل گرم بودن محیط داخلی پکیج، باعث نوسانات دمایی و سر و صدای تق تق مانند در این دستگاه می شود.

فشار آب ورودی

فشار آب ورودی به پکیج، می تواند عملکرد این دستگاه را به میزان قابل توجهی تحت تاثیر قرار دهد. کاهش فشار آب، معمولا موجب بالا رفتن شعله شده و این مساله، صداهایی را در پکیج ایجاد می نماید.

پرشر سوئیچ آب

پکیج، قطعه به نام پرشر دارد که بعضا می تواند دلیل صدا دادن پکیج باشد. البته خرابی این قطعه، به ندرت ممکن است دلیل سر و صدای پکیج باشد اما به هر ترتیب، ممکن است مسیر ورودی را مسدود کرده و مشکلاتی را ایجاد نماید.

از کار افتادن شیر اطمینان

شیر اطمینان، به پکیج این امکان را می دهد که به صورت اتوماتیک، عملیات هواگیری را انجام دهد. حال اگر این شیر از کار بیفتد، هوا به رادیاتورها نفوذ می کند و به تبع آن، صداهایی از پکیج شنیده می شود که آرامش شما را مختل می سازد.

مبدل ها

یکی دیگر از دلایل صدا دادن پکیج ، رسوب گرفتن مبدل های این دستگاه است. صرف نظر از این که پکیج مورد استفاده ی شما از نوع تک مبدله است یا دو مبدله، رسوب گرفتن این قطعه موجب انسداد مسیر آب شده و این مساله، سر و صداهایی را در پکیج ایجاد می نماید.

خرابی پمپ

به عنوان آخرین مورد از دلایل صدا دادن پکیج ، باید به خرابی پمپ این دستگاه اشاره کنیم. علامت و نشانه ی اصلی این مساله، این است که صدای پکیج به صورت ضربه هایی به گوش می رسد. با تعمیر یا تعویض پمپ در این شرایط، مشکل برطرف خواهد شد.

ایرادات لوله کشی

فرایند لوله کشی رادیاتورهای پکیج، باید توسط افرادی انجام شود که تخصص کافی در این زمینه دارند. بسیاری از تکنسین های تعمیر پکیج معتقدند که اصلی ترین دلیل صدا دادن پکیج ، لوله کشی نامناسب این دستگاه است. عدم برخورداری  لوله های پکیج و از قطر و ضخامت لازم و نیز لوله کشی در مسیر اشتباه، این دستگاه را تحت فشار قرار می دهد. از آنجایی که این لوله ها امکان انبساط و انقباض ندارند، صداهایی تولید کرده و عملکرد پکیج را با مشکل مواجه می سازند.

رفع صدای پکیج

برای رفع مشکل صدا دادن پکیج در شرایطی که مشکل ناشی از گرم یا سرد بودن آب ورودی باشد، باید دمای آب را به حد تعادل رسانده و یا فشار آب را کنترل نمایید. اگر ایراد از قطعاتی مثل پمپ، پرشر یا شیر تخلیه باشد، با تعمیر یا تعویض این قطعات، می توان مساله را حل کرد. نکته ای که باید به آن توجه کنید، این است که تشخیص دقیق دلیل صدا دادن سیستم پکیج، اصلا کار راحتی نیست و حتی بعضی از تعمیرکاران نیز از تشخیص درست آن قاصر هستند. از طرفی اگر اشتباهی در روند عیب یابی و تعمیر این دستگاه به وجود بیاید، ممکن است پکیج آسیب دیده و هزینه ی تعمیرات آن چند برابر گردد. به همین خاطر توصیه می کنیم برای تعمیر بی نقص و درست پکیج خود، حتما از تکنسین های مجرب و کار بلد ما در نمایندگی تعمیرات پکیج مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

نمایندگی تعمیرات پکیج

نمایندگی تعمیرات پکیج، یک مرکز همه جانبه است که به صورت ویژه و تخصصی در زمینه ی بررسی و ترمیم انواع مدل های پکیج دیواری فعالیت می کند. برای این که خدمات رسانی با نظم و تمرکز بیشتری همراه شود، در این مرکز چندین واحد مجزا راه اندازی شده است. بررسی و تعمیر هریک از انواع پکیج بوتان، سامسونگ، ال جی و … در یکی از این واحدها انجام می شود. تکنسین هایی که به مراحل ترمیم نظارت دارند، از بین مجرب ترین کارشناسان تعمیر پکیج انتخاب شده اند و با دانش فنی و تجربه ی بالای خود، سطح کیفی خدمات این مرکز را ارتقا بخشیده اند. نکته ی ویژه مورد نمایندگی تعمیرات پکیج این است که کلیه ی سرویس های تعمیراتی، در محل مورد نظر کاربران به این عزیزان ارائه می گردد.

 

نوشته چرا پکیج صدا می دهد؟ اولین بار در مرکز سخت افزار ایران. پدیدار شد.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: