چرا کاغذها در پرینتر سیاه می شوند؟

امروز می خواهیم درباره این عللی که منجر می شود کاغذها در پرینتر سیاه می شوند ، صحبت کنیم. استفاده از پرینتر امروزه بسیار رایج و متداول است. برای بررسی چرایی این موضوع لازم است که همه قطعات پرینتر را بررسی و ارزیابی کنیم. این کار را انجام می دهیم تا به طور صد در صد از قطعاتی که کمتر در این مشکل دخیل هستند، رفع اتهام کرده باشیم، زیرا تجربه نشان داده است که اصلی ترین علتی که کاغذها در پرینتر سیاه می شوند، مربوط به کارتریج و قطعات وابسته به این بخش است. باید بدانید که چنین ایراد و اشکالی منحصر به پرینتر های لیزری یا جوهر افشان نیست و امکان وقوع آن در دو مدل وجود دارد.

معمولا نخستین بخشی که گمان می رود علت سیاه شدن کاغذ توسط پرینتر باشد، نقطه اتصال (داخلی) چاپ گر است. نشانه های وجود اشکال در نقاط اتصال داخلی آن است که لبه های کاغذ چاپ شده سیاه می شود و ظاهر کاغذ به شدت زشت و بد فرم می شود. این مشکل ناشی از وجود اختلالاتی در واشرهای سر مگنت کارتریج پرینتر است.

از جمله دلایل دیگری که کاغذها در پرینتر سیاه می شوند، مربوط به پر شدن سطل آشغال کارتریج است. با پر شدن سطل آشغال کارتریج، ابری سیاه از بالا به پایین بر روی کاغذهای پرینت شده دیده می شود. بهتر این است که برای رفع چنین مشکلاتی، از یک واحد تعمیراتی مجاز و مجهز تقاضای کمک کنید.  

کاغذها در پرینتر سیاه می شوند ، بررسی دلایل

وقتی کاغذها در پرینتر سیاه می شوند ، باید مشخص کنیم که پرینتر از کدام نوع است. همان طور که گفتیم نمی توانیم بگوییم که چنین مشکلی در پرینتر لیزری اتفاق می افتد و در جوهرافشان خیر یا بر عکسِ این موضوع، اما می توانیم بگوییم که در هر یک از این پرینتر ها به دلایل مختلفی چنین اتفاقی می افتد. برای مثال در پرینتر جوهرافشان وقتی کاغذها در پرینتر سیاه می شوند، باید به کیفیت هد دستگاه شک کرد، زیرا کثیفی هد دستگاه می تواند در این مشکل موثر و دخیل باشد.

در چنین شرایطی با تمیز کردن هد های کثیف، کیفیت به حالت اولیه باز می گردد؛ اما در پرینتر لیزری این موضوع بیشتر مربوط به کارتریج است. البته اختلال در فیوزینگ نیز ممکن است در این مشکلات دخیل باشد. فرایند شارژ مجدد کارتریج بسیار حساس است و ظرافت خاصی را می طلبد. اگر فرایند شارژ کارتریج را با دقت و احتیاط لازم انجام ندهید، مشکلات دیگری برای چاپگر شما اتفاق می افتند و دستگاه شما نیازمند تعویض قطعات می شود. در هنگام انجام شارژ کارتریج باید مراقب سایر اجزاء پرینتر مانند تونر باشید.

بارها دیده شده است که فراید شارژ آسیب جدی به تونر وارد کرده و مشکلات قبلی را دو چندان کرده است. با این حال به طور کلی توصیه می کنیم وقتی کاغذها در پرینتر سیاه می شوند، این دو موضوع را با دقت بررسی کنید؛ یکی اینکه ممکن است کارتریج تونر درست نصب نشده باشد. پس کارتریج را بیرون بیاورید و دوباره در جای خود قرار دهید و دیگر اینکه ممکن است کارتریج تونر آسیب دیده باشد. کارتریج تونر را بیرون بیاورید و کارتریج جدیدی نصب کنید. البته قطعا اشکالات دیگری در دستگاه سبب سیاه شدن کاغذ پرینتر می شوند که برای بررسی های تخصصی و تعمیرات دستگاه باید از یک واحد تعمیراتی کمک بخواهید.

سرویس پرینتر اچ پی در محل

سرویس پرینتر اچ پی در محل در خدمت تمام کاربران تهرانی و شهرستانی است. اگر به هر دلیلی نمی توانید برای تعمیر پرینتر اچ پی خود به تعمیرگاه اصلی و مرکزی مراجعه کنید، می توانید از سرویس پرینتر اچ پی در محل استفاده کنید. به کمک این سرویس خدماتی نظیر نصب و راه اندازی، شارژ کارتریج، سرویس های دوره ای، عیب یابی و تعمیر و ترمیم تمام قطعات پرینتر اچ پی به کاربر ارائه می شود.

تمام مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری که ممکن است کاربر با این دستگاه داشته باشد، به کمک سرویس پرینتر اچ پی در محل برطرف خواهد شد. تمام خدمات تضمین شده و با ضمانت نامه های معتبر و کتبی است. از صفحه تماس با ما راه های ارتباط با نمایندگی اچ پی را بیابید.

نوشته چرا کاغذها در پرینتر سیاه می شوند؟ اولین بار در نمایندگی اچ پی | تعمیرات اچ پی. پدیدار شد.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: