کانال یابی دیجیتال تلویزیون

خوشبختانه در طول سالهای اخیر، سرویس تلویزیون دیجیتال نیز همانند سایر نقاط دنیا، در ایران راه اندازی شده است. همانگونه که می‌دانید جهت دریافت شبکه های دیجیتال می‌بایست از دستگاه ستاپ باکس استفاده کرد. برای مشاهده کانال‌های دیجیتال در تلویزیون‌های امروزی می‌توان از دو روش استفاده کرد. روش نخست آن است که کانال‌های تلویزیونی را در دستگاه دریافت کننده سینگال تلویزیون دیجیتال یا همان ستاپ باکس (Set-Top Box) به صورت اتوماتیک سرچ کرد و روش دیگر جست و جوی کانال‌ها از طریق جست و جوی فرکانس است.

از آنجا که تلویزیون های سامسونگ جزو دستگاه‌های پرفروش و پرطرفدار در کشور ما هستند، در این مقاله بر آن شده‌ایم تا شیوه کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ را شرح دهیم. در صورت استفاده از آموزش‌های ارائه شده در این بخش و نیاز به راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر تلویزیون تماس بگیرید.

آموزش کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ

اولین کاری که می‌بایست انجام دهید، اتصال سیم های هم محور به برق است. در برخی از مدل های تلویزیون، دو درگاه برای سیم های هم محور وجود دارد. در این شرایط می‌بایست از ورودی متفاوتی برای این کار استفاده نمایید. (به تصویر ارائه شده دقت نمایید). پس از آنکه اتصالات سیم‌ها را به صورت دقیق و درست انجام دادید، تلویزیون را روشن نمایید. بسته به مدل تلویزیون، تنظیمات SetUp یا Channel Selection را باز کنید.

در منوی باز شده، اطمینان حاصل نمایید که تنظیمات روی حالت Cable قرار گرفته است. (تنظیمات می‌بایست حتما بر روی حالت Cable قرار گیرد. اگر تنظیمات بر روی حالت ANT است آنرا به حالت Cable تغییر دهید). (نکته: تنظیمات توضیح داده شده ممکن است بسته به مدل تلویزیون شما، متفاوت باشد). در مرحله بعد کار اسکن (جست و جو) شبکه های تلویزیونی را انجام دهید.

کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ

جست و جوی شبکه‌های تلویزیونی

در کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ، برای آنکه تلویزیون کار جست و جوی شبکه‌های تلویزیونی را آغاز کند، ابتدا منوی Setting تلویزیون را باز نمایید. سپس گزینه ی Channel Setup یا Setup را پیدا کرده و انتخاب نمایید. پس از این کار، صفحه ای برای شما باز خواهد شد. در این صفحه گزینه Automatic Scan یا Auto Store را انتخاب نموده و روی دکمه‌ی Enter کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی دکمه ی Enter، می‌بایست منتظر بمانید تا کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ  به پایان برسد و شبکه‌های موجود به فهرست شبکه‌های تلویزیون اضافه شوند.

کانال یابی دیجیتال تلویزیون در برندهای دیگر

برای کانال یابی دیجیتال تلویزیون در برندهای دیگر، احتمالاً بتوانید از همین روش آموزش داده شده، استفاده نمایید. مراحل و تنظیمات توضیح داده شده در تلویزیون های LG و Sony نیز تقریبا یکسان و مشابه تلویزیون های سامسونگ است و کافی است که مراحل بالا را به ترتیب دنبال نمایید تا موفق به دریافت شبکه ها به صورت دیجیتال گردید. در صورت مواجهه با هر گونه اشکال در روند کانال یابی دیجیتال تلویزیون می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در مرکز تعمیر تخصصی تلویزیون تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

نمایندگی تعمیر تلویزیون

نمایندگی تعمیر تلویزیون با همکاری مجموعه‌ای از مهندسان جوان و متخصص و با بهره‌مندی از تجهیزات پیشرفته روز دنیا در تلاش است تا به تمامی دستگاه‌های معیوب شما تولد دوباره بخشیده و با افزایش عمر مفید آن‌ها، لذت استفاده از یک محصولِ با کیفیت را مجدداً به شما ارزانی دارد. اگر شما نیز دارنده یکی از تلویزیون های سونی، ال جی، پاناسونیک و … هستید لیکن دستگاه شما به هر دلیل دچار اختلال و افت در عملکرد گشته است می‌توانید با حضور در نمایندگی تعمیر تلویزیون از خدمات ارائه شده توسط کارشناسان فنی این مجموعه بهره‌مند گردید.

خدمات مرتبط با تعمیر تلویزیون به دو شیوه قابل دریافت است. شیوه نخست مراجعه به نمایندگی تعمیر تلویزیون و تحویل پنل معیوب به کارشناسان تعمیر تلویزیون است. در این شیوه تمامی عملیات مورد نیاز جهت بهسازی و تعمیر دستگاه در تعمیرگاه انجام می شود. شیوه دوم، ثبت درخواست «تعمیر تلویزیون در محل» توسط دارنده دستگاه و حضور کارشناس تعمیر در محل است.

نوشته کانال یابی دیجیتال تلویزیون اولین بار در مرکز سخت افزار ایران. پدیدار شد.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: