کدهای ظرفشویی سامسونگ

کدهای ظرفشویی سامسونگ کمک می کنند که بتوانید ایراد و اختلال موجود در دستگاه را به موقع تشخیص دهید و رفع کنید. این مقاله به کمک تکنسین های واحد تعمیر ظرفشویی در نمایندگی سامسونگ تدوین شده است. در مدل های جدید ماشین های ظرفشویی، سیستم های تشخیص عیب لحاظ شده است که عیب و خطا در سیستم را به خوبی نشان داده و کمک می کند که بدون هیچ کار اضافه دیگری، مشکل را حل کنید.

رمزگشایی کدهای خطای ظرفشویی سامسونگ، به شما کمک می کند تا با آشنا شدن با بخشی از آموزش تعمیرات لوازم خانگی بدون نیاز به مرکز تعمیرات، نسبت به بعضی از اشکالات پیش آمده، اقدامات لازم را انجام دهید.

کدهای ظرفشویی سامسونگ در مدل های مختلف می تواند متفاوت باشد، اما در این مقاله تلاش کرده ایم یک راهنمای کلی را به شما ارائه دهیم. یک بار دیگر یادآوری می کنیم زمانی که کد خطا در دستگاه شما نمایش داده می شود، به این معنی است که ظرفشویی خطای مشخصی را اعلام می کند.

لیست کدهای ظرفشویی سامسونگ

کد خطای: error code 5E

این کد خطا از کدهای ظرفشویی سامسونگ مربوط به اشکال در راه آب است که با سرعت کافی انجام نمی شود. چاهک خروجی آب را از هرگونه مانع تمیز کنید؛ اگر شلنگ یا پمپ فاضلاب آسیب دیده اند، آن را تعویض کنید.

کد خطای: error code 4E

این خطای منبع آب است؛به این معنی که هیچ آبی به مدت 5 دقیقه بعد از شروع به کار کردن ظرفشویی مشاهده نمی شود. دریچه ارسال آب و سیم های اتصال دریچه ورودی آب باید بررسی شوند

کد خطای: error code 4E1

آب وارد شده به ظرفشویی بیشتر از 175 درجه است. دمای شیر آب گرم را چک کنید. اگر دما بالای 120 فارنهایت باشد، دمای آب گرمکن را کم کنید. اگر دمای آب زیر 175 درجه باشد دماسنج(سنسور دما) دچار اشکال شده است. ترمیستور باید تعویض شود. گاهی نیز لازم است برد اصلی تعویض شود. این تعویض را به کمک واحد تعمیر ظرفشویی در نمایندگی سامسونگ انجام دهید.

کد خطای error code bE2

این کد خطا از کدهای ظرفشویی سامسونگ مربوط به چسبیدن دکمه به پنل کنترل است ؛ تمامی دکمه ها در پنل کنترل را برای آزاد کردن دکمه کلید چسبیده فشار دهید. اگر کلیدها چسبیده باقی ماند، پنل کنترل باید عوض شود.

کد خطای error code 9E

خطا در کاهش سطح آب؛ تمامی ظروف گود که ممکن است با آب پر شود، از داخل ماشین ظرفشویی بردارید. مرحله را تکرار کنید. اگر پایه ظرفشویی هم سطح نیست، آن را تنظیم کنید. تمامی سیم های آزاد را برای سنسور سطح آب مجددا متصل کنید. اگر دهنه سیم خراب است، آن را تعویض کنید.

کد خطا: چراغ های بالای “Delicate, Quick” روشن شده باشد

ظرفشویی تشخیص داده است که درب باز است؛ پس درب را به درستی ببندید و چک کنید که آیا چراغ ها ناپدید شدند. اگر ناپدید نشوند، سوئیچ درب دچار مشکل شده است.

کد خطا: چشمک زن”Heavy”

این کد از کدهای ظرفشویی سامسونگ مربوط به نشتی آبچاهک فاضلاب است. باید این بخش از دستگاه بررسی شود.

کد خطای: error code HE1

ترمیستو (سنسور دما) دمای بالاتر از 176 را نشان می دهد. باید برد اصلی یا ترمیستور را بررسی کنید.

کد خطای: error code HE

مشکل در گرم کننده آب؛ باید سیم های گرم کننده بررسی شوند. اگر سالم بودند، احتمالا برد اصلی برق باید تعویض شود.

کد خطا: چراغ های روشن شده – “Heavy, Delicate, Quick”

نشان دهنده اشکال در سنسور دما است. برنامه شروع به کار ظرفشویی خالی را اجرا کنید. اگرچراغ ها هنوز به همان شکل نشان داده شد، نیاز به تعویض قطعه مورد نظر است. این تعویض را به کمک واحد تعمیر ظرفشویی در نمایندگی سامسونگ انجام دهید.

کد خطا: error code LE

این کد خطا از کدهای ظرفشویی سامسونگ مربوط به نشتی آب است. آب را در زیر ظرفشویی بررسی کنید. شلنگ، پمپ فاضلاب و محفظه شستشو را بررسی کنید.

کد خطای: error code SE

اشکال در خروجی با سرعت کم است. باید چاهک خروجی یا پمپ خروجی را بررسی کنید و در صورتی که نیاز به تعویض داشته باشند، آن را تعویض کنید

کد خطا: error code PE

خطا در نیمه بارگیری است. ظرفشویی را قطع کنید. تمامی سیم های آزاد در صفحه توزیع کننده موتور و میکروسوئیچ را مجددا متصل کنید. اگر دهانه سیم دچار آسیب شده است، آن را تعویض کنید. اگر سیم ها آسیب ندیده باشند، موتور توزیع کننده را تعویض کنید. این تعویض را به کمک واحد تعمیر ظرفشویی در نمایندگی سامسونگ انجام دهید.

کد خطای : error code tE1

علت بروز خطا: اشکال در ترمیستور(سنسور دما). ترمیستور و سیم های مربوط به آن را بررسی کنید. در صورتی که در این بخش ها مشکلی وجود نداشته باشد، به احتمال زیاد باید برد اصلی برق را تعویض کنید.

تعمیر ظرفشویی در نمایندگی سامسونگ

تعمیر ظرفشویی یکی از خدماتی است که توسط نمایندگی سامسونگ و در بخش تعمیرات ارائه می شود. در این سرویس تمام مشکلات ماشین ظرفشویی سامسونگ مورد بررسی قرار می گیرد و با توجه به ایراد و اختلال موجود خدمات و سرویس های تعمیراتی اجرا می شود.

همه خدمات و سرویس های واحد تعمیر ظرفشویی در نمایندگی سامسونگ همراه با ضمانت نامه های معتبر و کتبی است و به همه کاربران تهرانی و شهرستانی ارائه می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.‌

نوشته کدهای ظرفشویی سامسونگ اولین بار در مرکز سخت افزار ایران. پدیدار شد.

درباره نویسنده: