گارانتی اچ پی

کارت ضمانت نامه معتبر محصولات اچ پی

کارت ضمانت نامه معتبر صادره از طرف شرکت اچ پی آبا با برند زیمابی است. شرکت اچ پی آبا یک مرکز گارانتی و تعمیر مجاز برای لپ تاپ، پرینتر و کارتریج های برند Hewlett-Packard در تهران است. با مدیریت خدمات گارانتی اچ پی تماس بگیرید، شماره تلفن 89392 در تهران برای پشتیبانی گارانتی HP می باشد. هدف ما این است که فرایند را به عنوان وظیفه در حد امکان انجام دهیم.

گارانتی اچ پی
گارانتی اچ پی

مرکز خدمات و ضمانت محصولات اچ پی

خدمات گارانتی اچ پی تضمین می کند که چاپگرهای لیزری HP که شما از HP و با گارانتی اچ پی آبا یا زیمابی خریداری کرده اید، در معرض استفاده نرمال در طول دوره گارانتی محدود، دچار نقص در مواد یا کارکرد خود نباشند. دوره ضمانت محدود با تاریخ خرید از HP شروع می شود. تاریخ فروش یا رسید تحویل شما، نشان دادن تاریخ خرید محصول، نشان دهنده تاریخ خرید یا اجاره است. ممکن است لازم باشد مدارک خرید به عنوان شرایط دریافت خدمات گارانتی را ارائه دهید. در صورتی که تعمیرات محصول HP در دوره گارانتی محدود مورد نیاز شما به خدمات گارانتی چاپگر مطابق با شرایط و ضوابط سند باشد.

خدمات پس از فروش اچ پی
خدمات پس از فروش اچ پی

 

گارانتی HP

HP بر طبق ارزیابی کارشناسان اچ پی در تهران، هر جزء معیوب را تعمیر یا جایگزین می کند. تمام قطعات یا محصولات سخت افزاری تحت گارانتی محدود تعمیر و تعویض می شود. در مواردی، اگر محصول HP شما دارای نقص های تکراری باشد، HP با درک صحیح خود می تواند شما را با یک واحد جایگزین HP راضی کند که مشابه یا معادل با محصول سخت افزار HP شما در عملکرد و بجای جایگزینی و بازپرداخت هزینه خرید بدهید.

1. تعریف شرایط

همانطور که در سیاست خدمات گارانتی اچ پی استفاده می شود، محصول یا کالا به معنی هر سخت افزاری است که توسط اچ پی تولید می شود. خدمات گارانتی اچ پی، که در اینجا ضمانت نامه اچ پی نامیده می شود حاوی علامت تجاری اچ پی آبا، یا نام تجاری زیمابی است که به طور مستقیم از شرکت اچ پی خریداری شده است.

شمانت کننده و خدمات گارانتی اچ پی، شرکت Hewlett Packard است که در اینجا به نام HP شناخته می شود و دارای علامت تجاری Hewlett-Packard، نام تجاری یا لوگو است.

گارانتی اچ پی
گارانتی اچ پی

 خدمات گارانتی اچ پی در تهران

یک کاربر نهایی مصرف کننده نهایی محصول یا کالا است و هر کسی که محصول HP دارد و مالک آن است استفاده می کند.

ضمانت HP

قطعات استاندارد و ضمانت کاری به مدت 1 یا 2 سال بسته به شماره قطعات، از تاریخ حمل کالا و تحت پوشش هر HP یا خدمات گارانتی اچ پی ادعا می شود. هر گونه اجزای به روز شده و یا تغییر شده توسط نمایندگی رسمی اچ پی نصب شده، دوره گارانتی تولید کننده را مطابقت می دهد. هر گونه اجزای به روز شده و یا تغییر شده توسط نمایندگی رسمی اچ پی نصب شده، گارانتی سازنده را خاتمه نخواهد داد. با این حال، ادعا می شود برای قطعات نصب شده توسط نمایندگی رسمی اچ پی باید از نمایندگی رسمی اچ پی ادعا شود. فاكتورهايي كه مشخص شده اند كه اجزاي هسته اي نصب شده توسط سازنده ايجاد شده اند، مانند اما نه محدود به كارت VGA، مادربرد، پردازنده اصلي، بلندگوها، لولاها، پانل نمايش اصلي و غيره، ممكن است تحت تضمين توليد كننده از طريق تولید کننده بدون نمایندگی رسمی اچ پی عمل به عنوان حزب واسط.

گارانتی اچ پی
گارانتی اچ پی

در زیر اطلاعاتی درباره گارانتی HP وجود دارد:

ضمانت کارخانه HP

3. نرم افزار

4. آسیب احتمالی

برای محصولات پیکربندی شده با حفاظت تصادفی آسیب به کالاها ناشی از افت، نشت یا آسیب مایع تعریف شده است. یک (1) ادعای خسارت تصادفی ممکن است برای هر سال از خدمات خریداری شده ساخته شود. یک فرمت حفاظت از آسیب اتفاقی توسط نمایندگی رسمی اچ پی ارائه نمی شود، زمانی که محصول به کاربر نهایی ارسال شده است.

حفاظت از آسیب تصادفی از طریق بخش ایالات متحده از HP ارائه شده است و از طریق HP در سایر مناطق معتبر نیست. کاربران نهایی خارج از ایالات متحده ممکن است آسیب اتفاقی را از طریق نمایندگی رسمی اچ پی به صورت فردی یا همراه با ضمانت نامه جهانی نمایندگی رسمی اچ پی اعمال کنند (به بخش گارانتی جهانی نمایندگی رسمی اچ پیمراجعه کنید).

5. برنامه های خدمات گسترده

نمایندگی رسمی اچ پی برنامه های گسترده ای را برای هزینه های اضافی ارائه می دهد. طرح های خدمات گسترده توسط HP و نمایندگی رسمی اچ پی پوشش داده شده است. یک فرمت حفاظت از آسیب تصادفی NOT ارائه شده است.

6. مواد مصرفی

مواد مصرفی مانند، اما نه محدود به باتری لیتیوم یون یا آداپتور برق AC ارائه شده با محصول، در مدت 1 سال از تاریخ فاکتور پوشش داده می شود. گارانتی برای مواد مصرفی جدا از گارانتی محصول اصلی و قابل تمدید نیست.

7. ضمانتنامه HP جهانی

HP شامل یک ضمانت استاندارد جهانی معتبر برای طول طرح خدمات انتخاب شده است که معتبر در سراسر جهان در هر کجا که یک محصول مشابه پشتیبانی می کند. پشتیبانی گارانتی تولید کننده برای ضمانت نامه جهانی HP محدود به سازنده قطعات اصلی نصب شده مانند مانند کارت گرافیک VGA، مادربرد، پردازنده اصلی، بلندگوها، لولاها، صفحه نمایش اصلی، جک قدرت، و غیره است.

نمایندگی رسمی اچ پی باید توسط اجزای نمایندگی رسمی اچ پی ادغام شده توسط اجزای نصب شده توسط نمایندگی رسمی اچ پی  ارتقاء داده شود.

این تنها کاربر نهایی است که با HP تماس بگیرید در کشور خود برای اعتبار و حمایت از ضمانت استاندارد. نمایندگی رسمی اچ پی مسئولیتی ندارد اگر محصول در منطقه محلی کاربر نهایی پشتیبانی نشود.

8. نمایندگی رسمی اچ پی گارانتی جهانی

برای هزینه های اضافی نمایندگی رسمی اچ پی ارائه می دهد یک ضمانت جهانی مستقل از ضمانت تولید کننده برای کاربران نهایی در حال سفر یا اقامت در خارج از تهران.

ضمانت نامه نمایندگی رسمی اچ پی شامل دو (2) نمونه در سال از حمل و نقل بین المللی دو طرفه رایگان اگر سیستم، قطعات و / یا لوازم جانبی باید به نمایندگی رسمی اچ پی برای تعمیر و یا جایگزینی مربوط به گارانتی ارسال می شود. هنگامی که دو (2) نمونه حمل و نقل بین المللی دو طرفه خسته شده اند، کاربر نهایی هزینه های حمل و نقل را به نمایندگی رسمی اچ پی متعهد می کند و نمایندگی رسمی اچ پی پس از اتمام کار مربوط به گارانتی، یک راه بازگشت به کاربر نهایی را پوشش می دهد.

خدمات پس از فروش اچ پی
خدمات پس از فروش اچ پی

ضمانت نامه رسمی و معتبر نمایندگی رسمی اچ پی برای همه شهرهایی که نمایندگی رسمی اچ پی دارند، معتبر است.

روش حمل و نقل بازگشت به کشور منشا وابسته است و به طور کامل در اختیار نمایندگی رسمی اچ پی است. بازگشت حمل و نقل از طریق یکی از روش های زیر انجام می شود:

1) برچسب حمل و نقل نمایندگی رسمی اچ پی یک برچسب حمل و نقل را از طریق ایمیل ارائه می دهد.

2) مجوز حمل و نقل بازگشت – نمایندگی رسمی اچ پی اعتبار یا معادل اعتبار فروشگاه، در اختیار کاربر نهایی، برای هزینه های مربوط به حمل و نقل بازگشت بازگشتی تعیین شده توسط کاربر فراهم می کند. کاربر نهایی باید نمایندگی رسمی اچ پی  را با یک رسید ارائه می دهد که مبلغ پرداخت شده و در صورت موجود بودن، وزن قابل پرداخت و شماره ردیابی بازگشت را نشان می دهد. برای تعیین میزان بازپرداخت حمل و نقل، نمایندگی رسمی اچ پی وزن قابل پرداخت را براساس وزن محصول تعیین می کند، همانطور که از لیست مشخصات تولید کننده ذکر شده است.

خدمات پس از فروش اچ پی
خدمات پس از فروش اچ پی

9. نمایندگی رسمی اچ پی و گارانتی

برای هزینه های اضافی نمایندگی رسمی اچ پی ارائه می دهد گارانتی صفحه نمایش مستقل از ضمانت استاندارد سازنده. ضمانت های نمایش فقط با نمایندگی رسمی اچ پی ادعا می شود.

نقص های پیکسل به عنوان پیکسل های روشن، مرده و یا گیرنده در قسمت قابل مشاهده صفحه نمایش تعریف می شود. قبل از اعزام مورد به کاربر نهایی، نمایندگی رسمی اچ پی از نقص های پیکسل به صورت فیزیکی بررسی خواهد کرد. اگر کاربر نهایی در طول مدت گارانتی انتخاب شده، نقص پیکسل را پیدا کند، کاربر نهایی می تواند با نمایندگی رسمی اچ پی ادعا کند. نمایندگی رسمی اچ پی ، با اختیار خود، یا برای جایگزینی پانل صفحه نمایش و / یا اجزای مرتبط آن را انتخاب می کند یا سیستم را به طور کامل جایگزین می کند.

گارانتی نمایشگر نمایندگی رسمی اچ پی ممکن است در ترکیب با شرایط گارانتی استاندارد، و یا در صورت لزوم، در شرایط گارانتی جهانی نمایندگی رسمی اچ پی ادعا می شود. در صورتی که ادعای گارانتی صفحه نمایش در ترکیب با ادعای گارانتی جهانی نمایندگی رسمی اچ پی ساخته شده است،.

نمایندگی رسمی اچ پی در تهران
نمایندگی رسمی اچ پی در تهران

10. روش ادعای گارانتی

پیش از پایان مدت دوره ضمانت محدود، نمایندگی رسمی اچ پی تماس با کاربر پایان می یابد، روش ادعای استاندارد گارانتی شامل موارد زیر است:

1) تماس با سازنده از طریق تلفن یا ایمیل؛ یا نمایندگی رسمی اچ پی از طریق ایمیل، سیستم آنلاین، چت زنده و یا تلفن برای عیب یابی راه دور اولیه، که ممکن است شامل باشد، اما محدود به انجام مراحل عیب یابی عمومی با یک عامل پشتیبانی زنده نیست، نشان دادن مشکل از طریق ویدیو یا چت ویدیویی با یک عامل پشتیبانی، دسترسی از راه دور به زندگی واقعی و یا کنترل توسط عامل پشتیبانی برای پایان دادن به سیستم کاربر را از طریق یک نرم افزار پشتیبانی / ابزار با مجوز کتبی یا کلامی کاربر نهایی.

2) پس از تمام مراحل و روشهای عیب یابی از راه دور خسته شده اید، ممکن است از کاربر نهایی برای ارسال محصول به سازنده یا نمایندگی رسمی اچ پی برای بازرسی / تشخیص استفاده شود. شماره مجوز بازدهی کالا (RMA) قبل از ارسال باید تعیین شود.

نمایندگی رسمی اچ پی
نمایندگی رسمی اچ پی

محصول معیوب خود را. پس از تعیین، شماره RMA برای یک دوره 10 روز کاری معتبر است و باید در دوره اعتبار به نمایندگی رسمی اچ پی  بازگردانده شود. نمایندگی رسمی اچ پی و سازنده برای کشورهای غربی مبتنی بر امکان حمل دو طرفه را فراهم می کنند. روش حمل و نقل بازگشتی سریع می تواند برای هزینه اضافی انتخاب شود. کاربران نهایی واقع در تهران و سایر شهرها می توانند محصول را به تولید کننده یا نمایندگی رسمی اچ پی بپردازند و یا یک برچسب حمل و نقل از نمایندگی رسمی اچ پی را خریداری کنند. اگر مشکلی به یک جزء مشخص (از طریق عیب یابی از راه دور) مشخص شده باشد و نمایندگی رسمی اچ پی آن را برای کاربر نهایی انجام می دهد تا بتواند کار خود را انجام دهد، کاربر نهایی گزینه ای برای تعمیر خود را از طریق مبادله هسته می دهد تبادل قطعات کار برای قطعات غیر کارگاهی / DOA).

نمایندگی اچ پی تعمیرات
نمایندگی اچ پی تعمیرات

3) در صورت تمایل، نمایندگی رسمی اچ پی و سازنده، جزء معیوب را تعمیر و یا جایگزین می کند. یا کل محصول را جایگزین کنید. نمایندگی رسمی اچ پی هیچ مسئولیتی در قبال از دست دادن یا بازیابی اطلاعات یا برنامه ها ندارد. کاربران نهایی باید داده های خود را پشتیبان گیری کنند یا نمایندگی رسمی اچ پی را درخواست کنند تا بازیابی داده ها را قبل از ارسال محصول به نمایندگی رسمی اچ پی انجام دهند.

11. پشتیبانی فنی رایگان در طول عمر

نمایندگی رسمی اچ پی مشاوره فنی و کمک برای محصول را از طریق ایمیل، سیستم بلیط آنلاین، چت زنده و یا تلفن به کاربر نهایی تا زمانی که کاربر نهایی همچنان دارای محصول است، ارائه می دهد. این نرم افزار و لوازم جانبی شخص ثالث توسط این پشتیبانی فنی تحت پوشش قرار نمی گیرد.

12. وظایف گارانتی محدود محدود به شرایط تعیین شده به صورت زیر در زیر:

گارانتی و مقررات فوق، منحصر به فرد هستند و به جای دیگر، نوشته شده، بیان یا ضمنی است. نمایندگی رسمی اچ پی به طور خاص از هرگونه ضمانتنامه ضمنی، از جمله، بدون محدودیت، ضمانتهای تجاری بودن و آمادگی برای یک هدف خاص، اجتناب می کند. هیچ نماینده یا کارمند مجاز نیست که هر گونه اصلاح، تمدید یا اضافه شدن به این ضمانت را انجام دهد.

نمایندگی رسمی اچ پی مسئول خسارت های خاص، حادثه ای یا عواقب ناشی از نقض ضمانت یا زیر و سایر نظریه های قانونی نیست، از جمله، اما نه محدود به سود خالی، خرابی، حسن نیت، آسیب و یا جایگزینی تجهیزات و ملک، و هر گونه هزینه از بازیابی، برنامه ریزی مجدد، و یا بازتولید هر برنامه یا اطلاعات ذخیره شده یا استفاده شده با محصولات فروخته شده یا ساخته شده توسط نمایندگی رسمی اچ پی.

بعضی شهرها مجاز به حذف یا محدودیت خسارات ناشیانه یا ناشی از ضمانت های ضمنی نیستند، بنابراین محدودیت ها یا استثنا های فوق ممکن نیست برای شما اعمال شود. این ضمانت به شما حق خاصی می دهد و شما همچنین ممکن است حقوق دیگری داشته باشید که از حالت دولتی متفاوت است.

نمایندگی اچ پی تعمیرات
نمایندگی اچ پی تعمیرات

13. قانون داوری
این سیاست ضمانت محدود باید تحت قوانین ایران اداره و تفسیر شود. هر دادرسی تحت این توافقنامه باید در اتحادیه فن آوران تهران، حل و فصل شود که صلاحیت منحصربفردی در این مورد دارد.

The post گارانتی اچ پی appeared first on نمایندگی رسمی اچ پی | نمایندگی اچ پی | نمایندگی hp.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: admin 3